وزیر کشور گفت: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دو روز بعید است چون قانون یک روز را برای برگزاری انتخابات در نظر گرفته است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به سوالی درباره تصمیم‌گیری وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با توجه به ویروس کرونا اظهار کرد: ما در حال بررسی این مسئله هستیم و از همه دستگاه‌ها کمک خواستیم که به ما نظر بدهند. علاوه بر این نمونه‌های کشورهای دیگر را هم که انتخابات خود را در همین شرایط کرونایی برگزار کرده‌اند را بررسی می‌کنیم.

وی ادامه داد: نگرانی ما برای روز برگزاری رأی‌گیری نیست چراکه در روز برگزاری رأی‌گیری به لحاظ قانونی می‌توانیم ساعت برگزاری انتخابات را در ابتدای صبح یکی دو ساعت افزایش دهیم چون از آن طرف در ساعت ۱۲ شب محدودیت داریم و هم اینکه می‌توانیم تعداد شعب را افزایش دهیم.

بابت روزهای تبلیغات نگرانیم

وزیر کشور خاطرنشان کرد: نگرانی ما برای آن ۲۰ روزی است که باید تبلیغات و تجمع صورت گیرد و صحبت کنند؛ این موضوع برای ما واقعا جای نگرانی دارد. بحث مشارکت برای ما بسیار مهم است و اگر این تجمعات شکل نگیرد ممکن است روی مشارکت اثر منفی بگذارد. وی گفت: اگر شما هم به نتیجه‌ای رسیدید به ما اعلام کنید.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که اگر مصوبه‌ای که مجلس دارد به تایید شورای نگهبان برسد آیا وزارت کشور خود را همراه با این مصوبه می‌داند، اظهار کرد: ما هر مصوبه‌ای که قانون شود را اجرا می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی ارائه پیشنهادی به وزارت کشور بر برگزاری انتخابات در ۲ روز، تصریح کرد: بر اساس قانون برگزاری انتخابات در یک روز انجام می‌شود و در قانون چنین چیزی که انتخابات در ۲ روز برگزار شود را نداریم.