برنا نوشت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با اشاره به طرح اقدام راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها گفت: اگر رییس جمهور بودم به این طرح عمل نمی‌کردم ولو اینکه دادگاهی شوم و به خلع من بینجامد و به زندان بروم، شجاعت این را داشتم که این طرح را عملیاتی نکنم و مجازات آن را به جان می‌خریدم.

مصطفی هاشمی‌طبا، در رابطه با طرح مجلس «مبنی بر افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ایران و خروج از پروتکل الحاقی»، گفت: اطلاعی از انگیزه سیاسی طراحان این طرح ندارم، اما طبق حرف، ‌نطق و شعارهای نمایندگان می‌توان اینگونه گفت که نمایندگان و مجموعه اصولگرایان، به دنبال این هستند تا دولت را از برجام بیرون بیندازند و آن را به نام خود بزنند.

او ادامه داد: راهی که دوستان در مجلس انتخاب کردند، به قفل شدن مسایل مملکت می‌انجامد و نهایتا اگر قطعنامه‌های جدیدی علیه ایران صادر شود، مصوبات شورای امنیت به صورت فراگیر، جهانی می‎شود که در نهایت، ایران را به یک کشور منزوی تبدیل می‎کند و باید هزینه‎های زیادی پرداخت کنیم؛ در حالی که چیز زیادی هم عاید کشور نمی‌شود.

کشور را گازانبری محاصره کردند

هاشمی‌طبا گفت: باید بدانیم که در دنیا می‌خواهیم زندگی کنیم یا نه، اگر بنا داریم همانند کره شمالی باشیم که بحث دیگری است. رهبری همواره مطرح کردند که مراوادت بین‌المللی کشور باید پابرجا باشد. کشور را گاز انبری محاصره کردند. اسراییل در آذربایجان، کردستان و خلیج فارس حضور دارد، ایران حتی یک میوه هم نمی‌تواند به امارات صادر کند و به نوعی با این طرح، کشور را در گاز انبر مضاعف قرار می‌دهیم.

این فعال سیاسی با اشاره به به طرح مجلس بیان کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها حتی به نفع خود اصولگرایان هم نیست، یک حرکت عبث و بیهوده‌ای است، اگر در انتخابات۱۴۰۰ یک رییس جمهور مورد تایید مجلس انقلابی بر سر کار بیاید، می‌خواهد چکار کند آیا بنای جنگ دارد؟! قطعا این طور نیست جنگ به ضرر همه است. هر رییس‌جمهوری با هر دیدگاهی از جنگ اجتناب می‌کند زیرا همه در جنگ، آسیب‌پذیر هستند.

وی توضیح داد: همیشه گفته ایم، قدرت کشور بازدارندگی است اینکه تصور کنیم ایران اگر بزند آنها اقدامی نخواهند کرد، تصور واهی است و مانند زمان فتحعلی شاه و ماجرای سید مجاهد می‌شود که کشور را مجبور کرد تا به روسیه حمله کند و نهایتا به قرارداد ترکمنچای انجامید، یک رییس جمهور نمی‌تواند اینگونه فکر کند. با این طرح کشور در آینده باید امتیازات بسیاری بدهد.