عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: مصوبه قوه مقننه برای افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری لازم‌الاجرا است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی، با تاکید بر لازم الاجرا بودن افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: مصوبه مجلس در افزایش حقوق‌ها قانون صریح مجلس است و باید اجرایی شود.

وی گفت: این مصوبه تامین اعتبار شده است و هیچ دلیلی برای عدم اجرای این قانون وجود ندارد.

حاجی‌بابایی افزود: افزایش ثابت ۴۰۰هزار تومان باید به صورت ضریب سنواتی در احکام اضافه بر ضریب 10درصد برای همه مشمولان این قانون اعمال شود. این موارد در کنار اعمال ضریب افزایشی است که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مصوب شده است که با اجرای کامل این دو مصوبه با هم ضریب افزایش حقوق بازنشستگان  با حقوق حداقلی مناسب می‌شود. وی تصریح کرد: با این حساب برای پایین‌ترین حقوق‌ها ضریب ۴۳درصد و به تناسب افزایش حقوق‌ها برای کارکنان شاغل تا بیش از ۲۰درصد لازم الاجراست. حاجی‌بابایی تاکید کرد: دولت به هیچ عنوان نمی‌تواند مصوبات مجلس را تغییر دهد. متاسفانه دیده می‌شود گاهی اوقات از سوی بعضی از مقامات دولت، مجلس آشکارا تضعیف می‌شود. این نماینده مجلس افزود: ما نمایندگان در مجلس به پای اجرای قانون ایستاده‌ایم و از همه ابزارهای نظارتی برای اجرای عدالت در حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری استفاده می‌کنیم. باید از هیات رئیسه مجلس هم پرسید که چرا از حریم مجلس در برابر این مقاومت‌ها در اجرای قانون که منجر به تضعیف جایگاه مجلس می‌شود، حمایت نمی‌کنند. وی تصریح کرد: مجلس باید با نظارت دقیق بر اجرای مصوبات خود و درخواست توضیح از دولت در زمان کوتاهی در اجرایی کردن قوانین، نشان دهد که جایگاه مجلس نظریه‌پردازی محض و تصویب قوانین برای ثبت در کتاب قانون نیست بلکه مجلس تا اجرای دقیق و منبطق بر قوانین و مصوبات وظیفه نظارت و پیگیری دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جایگاه حقیقی مجلس پاسخگویی به مردم در کلیه مراحل تصویب و اجرای درست قوانین مصوب مجلس است و شان مجلس باید با اجرای دقیق مصوبات حفظ شود.