جمعی از کارگران پیمانکاری پتروشیمی اصفهان صبح روز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) با تجمع در محوطه محل کار خود، پیگیر مطالبات معوقه مزدی خود شدند.

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران حاضر در این تجمع صنفی گفت: حدود ۸۰ نفر از نیروهای پیمانکاری شرکت «فراب» در پتروشیمی اصفهان هستیم که مطالبات مزدی ما از اسفند ماه سال ۱۴۰۲ پرداخت نشده و هنوز عیدی و پاداش سال گذشته خود را هم دریافت نکرده‌ایم.

او با بیان اینکه شرکت «فراب» یکی از پیمانکاران طرف قرارداد با پتروشیمی اصفهان است که به واسطه شرکت مادر (اودی‌سی‌سی) در پروژه‌های مربوط به تجهیز و ساخت پتروشیمی مشارکت دارد، گفت: کارگران از کارفرمای مادر درخواست دارند نظام پرداخت حقوق کارگران پیمانکاری را زیرنظر داشته باشند و اجازه ندهند که پیمانکاران حقوق کارگران را با این اندازه تاخیر بپردازند.

او افزود: پیش از این مطالبات بیشتری داشتیم که اسفند ماه سال گذشته بخشی از آن به حساب کارگران واریز شد. تصور ما این بود که کارفرما بعد از این به تعهدات خود برای پرداخت به موقع حقوق عمل خواهد کرد که این اتفاق نیفتاد.

یکی دیگر از کارگران با بیان اینکه در این تجمع، نیروهای حراست قول دادند مطالباتمان را پیگیری کنند، گفت: نارضایتی ما به این جهت است که پتروشیمی سال‌هاست با پیمانکارانی تمدید قرارداد می‌کند که سابقه خوبی در لحاظ کردن ایمنی و پرداخت مطالبات کارگران ندارند. در واقع موضوع خروج پیمانکاران از صنعت پتروشیمی چندین سال است که از سوی دولت مطرح می‌شود اما تاکنون کاری برای اجرای این مطالبه کارگران انجام نشده است.

به گفته این کارگر، در این شرایط اقتصادی باید حقوق کارگران به موقع پرداخت شود تا زندگی آنها به مشکل برنخورد و بتوانند از پس هزینه‌های زندگی برآیند.