مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، از تسویه مطالبات متناسب سازی حقوق بازنشستگان تا قبل از شهریورماه و انجام رتبه‌بندی معلمان و اجرای مطالبات فرهنگیان بازنشسته در مرداد ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، نعمت‌الله ترکی اظهار کرد: تا سال ۹۹ بخشی از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد و مطالبات باقیمانده مربوط به شش ماهه دوم سال ۹۹ است. مطالبات سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز در برنامه ماست تا قبل از شهریور ماه آن را تسویه کنیم.

وی با بیان اینکه حدود یک میلیون نفر از بازنشستگان جزو نیروهای آموزش و پرورش محسوب می‌شوند، توضیح داد: رتبه‌بندی معلمان از سال ۱۴۰۰ شروع شد و حدود ۶۷۲هزار نفر مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

ترکی ادامه داد: دو سه گروه از رتبه‌بندی مانده‌اند که بخشی از آنها یعنی ۵۳هزار نفر مربوط به سال ۱۴۰۰ و ۶۳هزار نفر مربوط به سال ۱۴۰۱ می‌شوند. در سال جاری نیز از شهریور ماه ۸۰هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد که مطالبات اینها مانده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد: هم وزیر آموزش و پرورش و هم سازمان برنامه قول داده‌اند در مرداد ماه رتبه‌بندی انجام و مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش اجرایی می‌شود. درباره مطالبات بازنشستگان دانشگاه علوم ‌پزشکی نیز که در کش و قوس‌های سال‌های ۹۷ تا ۹۹ بودند، در اسفند سال ۱۴۰۱ این امر اجرایی شد. احکام صادر شد و تا قبل شهریور ماه امسال معوقات پرداخت می‌شود.

ترکی در پایان خطاب به بازنشستگان افزود: بیمه ملتی داریم که سهامداران آن خود بازنشستگان هستند. برنامه داریم برای سال آینده زیرساخت این بیمه را فراهم کنیم تا کل خدمات را در قالب نظام بیمه‌ای کامل به بازنشستگان ارائه دهیم. ۴ - ۵ ماه تحمل کنید، از سال آینده به بهترین شیوه نظام بیمه‌ای و درمانی را اجرا می‌کنیم. در حوزه گردشگری هم برنامه‌ای آماده کردیم که از ماه آینده (مرداد ماه) اعلام رسمی می‌شود. بازنشستگان می‌توانند در این برنامه ثبت‌نام کنند. این امر در کل کشور اجرا می‌شود. ۲۰درصد هزینه را ابتدا بازنشسته در سامانه مربوطه پرداخت می‌کند و مابقی را ما به صورت اقساط بلندمدت از حقوق او کم می‌کنیم.