رئیس کانون مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی استان تهران، معضل درمان را ازجمله مشکلات اساسی این روزهای بازنشستگان خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی دهقان‌کیا در یک نشست خبری گفت: هفته گذشته سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو خبر اعلام کرد که یکی از آنها واگذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازنشستگان بود و دیگری برنامه‌ریزی جهت خانه‌دار شدن بازنشستگان تأمین اجتماعی بود که امیدواریم این موارد به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران تصریح کرد: البته امیدواریم سود شرکت‌هایی در اختیار بازنشستگان قرار بگیرد که از شرکت‌های سودآور باشند نه از شرکت‌های زیان‌آور که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی درباره زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش ۳۸درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی اظهار کرد: قرار است احکام جدید بازنشستگان در شهریور ماه صادر و حقوق آنها براساس آن پرداخت شود. همچنین عقب‌افتادگی ۵ ماه گذشته (از فروردین تا مرداد) قرار است از مهرماه به مرور پرداخت شود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران افزود: در بند سوم از سیاست کلی تأمین اجتماعی ابلاغی، اعلام شده که پایبندی به حقوق بازنشستگان مهم است. در واقع یک کارگر انتطار دارد که در آینده حقوق او به میزان تورم افزایش یابد.

وی گفت: یکی از بحث‌های مهم دیگر تأمین منابع پایدار است طوری که ما باید بتوانیم هم حقوق، درمان و ۱۸ خدمت دیگر بازنشستگان را تأمین کنیم و منابع آن باید موجود باشد. پرداخت بدهی‌های دولت سهم به‌سزایی در کمک‌های تامین اجتماعی ایفا می‌کند.

دهقان‌کیا، درمان را یکی از معضلات بازنشستگان خواند و افزود: درمان کمر بازنشستگان را خم کرده است. قیمت همه داروها افزایش یافته و تمام بازنشستگان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی اضافه کرد: در نسخه‌ها برای دریافت داروها سقف تعیین کرده‌اند و اضافه‌های دارو را باید باید به صورت آزاد حساب کنند. این مشکل جدی است و باید بیشتر توجه شود.