یک فعال حوزه کار ابراز امیدوای کرد که در بحث معیشت، دولت نگاه ویژه‌ای به جامعه کارگری و بازنشستگان صورت دهد و در جهت ترمیم حقوق و افزایش قدرت معیشت کارگران و بازنشستگان گام بردارد.

رحمت‌الله پورموسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزارت کار در دور جدید پس از انتصاب معاون روابط کار، برگزاری جلسات شورای عالی کار به طور منظم و ماهانه را در دستور کار قرار داد و از این بابت قدردانی می‌کنیم چون سابقه نداشته که این موقع سال جلسه دستمزد شورای عالی کار را داشته باشیم و در سال‌های قبل هم اگر بوده به شکل نمایشی و بی‌نتیجه برگزار شده است.وی ادامه داد: امیدواریم که برگزاری این جلسات در جهت مثبت شدن وضعیت معیشتی کارگران ادامه پیدا کند و به جای تصمیم‌گیری‌‌های مصلحتی از قانون تمکین و وفق ماده ۴۱ قانون کار برای کارگران دستمزد تعیین کنیم.

این فعال حوزه کار با بیان اینکه قانون کار تکلیف حداقل دستمزد کارگران را مشخص کرده، اظهار کرد: بازنشستگان بیشتر از کارگران چشم انتظار دستمزد ۱۴۰۱ هستند. متاسفانه امروز شرایط کارگران سخت است ولی شرایط بازنشسته‌ها از کارگران هم سخت‌تر است. یک کارگر شاید اضافه‌کار داشته باشد و با بن خواربار و حق مسکن و حق اولاد حقوقش به ۵ میلیون تومان برسد ولی بازنشستگان اضافه‌کار ندارند و مبلغ جزئی حق مسکن می‌‌گیرند. عیدی و پاداش آخر سالشان هم مثل کارمندان دولت پرداخت می‌شود در حالی‌که ما بارها دنبال این بودیم که عیدی بازنشستگان هم مثل کارگران پرداخت شود و امیدواریم مجلس در این زمینه به کمک بیاید.به گفته وی، هزینه‌های درمان بازنشستگان به خصوص کسانی که بالای ۶۰ سال دارند به مراتب بیشتر شده و اگر چه با اقدامات جدیدی که در سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته تلاش شده تا هزینه‌های درمان پوشش داده شود ولی هنوز جوابگو نیست.

پورموسی با بیان اینکه اهمیت توجه به وضع معیشتی خانوارهای آسیب‌پذیر و کارگری کمتر از کرونا نیست، اظهار کرد: انتظار داریم که دولت در بحث معیشت نگاه ویژه‌ای به جامعه کارگری و بازنشستگان داشته باشد و در جهت ترمیم حقوق و افزایش قدرت خرید و معیشت کارگران و بازنشستگان گام بردارد.