جمعی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی شهرستان شفت در استان گیلان، با سفر به تهران، مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند. به گزارش ایلنا، این عده مدعی هستند که سوابق کاری آنها به قبل از سال ۱۳۹۲ برمی‌گردد اما هنوز وضعیت شغلی آنها مشخص نشده و بلاتکلیف‌ هستند. به گفته یکی از این آموزشیاران، آنها سال‌ها در مناطق کمتر توسعه‌یافته شفت ازجمله مناطق امام‌زاده ابراهیم(ع) و سیاهمزگی شفت دوران سختی برای آموزش افراد کم‌سواد و بی‌سواد سپری کرده‌اند اما همچنان به‌رغم وعده‌های پیشین مسئولان و نمایندگان مجلس برای ساماندهی، مشکل آنها مرتفع نشده است. وی با ناعادلانه خواندن وضعیت شغلی آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مقایسه با نیروهای حق‌التدریس پیش‌دبستانی و سرباز معلمان، گفت: بعد از تجمعات مختلف مقابل ساختمان مجلس و پیگیری اعضای کمیسیون آموزش، متاسفانه تا امروز نتیجه‌ای از عملکرد نمایندگان مجلس نگرفته‌ایم.

او افزود: در بدو شروع به کار به ما گفته بودند پس از ۲ سال کار در نهضت سوادآموزی، در وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌شویم اما حالا بعد از ۱۵سال پشت سد آزمون جا مانده‌ایم.

این آموزشیار با بیان اینکه پیش از این آموزش و پرورش برای سایر گروه‌ها مثل سرباز معلمان، حق‌التدریسی‌ها و... آزمون را حذف کرد، افزود: نباید در مورد آموزش‌دهندگان نهضتی تبعیض روا می‌داشتند. آموزش‌دهندگان نهضت سال‌ها با کمترین دستمزد در مناطق دورافتاده و روستایی کشور کار کرده‌اند و استحقاق توجه بیشتر را از مسئولان داشتند نه اینکه بعد از سال‌ها خدمت شغلمان را از ما بگیرند و ما را به حال خود رها کنند.