در چهل و نهمین روز از اعتراض صنفی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که دیروز (شنبه/11 مرداد) مقابل فرمانداری شوش برگزار شد، «علی خضریان»، «احمد نادری» و «سید نظام الدین موسوی»  سه نفر از نمایندگان مجلس حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران با ابراز خشنودی از حضور این نمایندگان، یادآور شدند: از حضور نمایندگان استقبال می‌کنیم؛ اما انتظار داریم که وعده ندهند و عمل را با وعده توأم کنند؛ چرا که گوش‌هایمان از وعده‌ پر است و دیگر جایی برای ضبط وعده‌ها‌‌ نداریم.

آنها افزودند: با توجه به اینکه دولت صرفا وعده داده است که دستمزدهای عقب افتاده کارگران پرداخت می‌شود، از نمایندگان مجلس انتظار داریم که امور را به صورت میدانی از دولت پیگیر شوند و در مجلس از دولت بپرسند که چرا از کارفرما تضمین‌های محکمی برای پرداخت دستمزدها نمی‌گیرد؛ در حالی که کارفرما مرتب به دولت وعده می‌داد که پرداخت دستمزدها عقب نمی‌افتد.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، افزودند: هنوز دستمزدهای اردیبهشت، خرداد و تیر پرداخت نشده است؛ از این رو انتظار داریم اگر وعده‌ای می‌دهند، آن وعده را عملیاتی کنند و یک گام به جلو بگذارند.

کارگران هفت‌تپه در همین حال با اشاره به طولانی شدن اعتراض خود، اضافه کردند: انتظار نداشتیم زمان اعتراض برای دریافت مطالباتمان طولانی شود؛ چرا که پرداخت دستمزدها نباید به مسئله دادگاه آقای «امید اسدبیگی» کارفرمای شرکت گره می‌خورد؛ اما این اتفاق رخ داده است.

کارگران با اشاره به ممانعت‌شان از خروج چند دستگاه مایلر از شرکت که داری بار باگاس (تفاله نیشکر) بودند، افزودند: این کامیون‌ها برای جابه‌جایی بار در داخل شرکت استفاده می‌شدند و دلیلی ندارد که برای ارسال بار به خرم‌آباد یا شهرستان‌های دیگر از آنها استفاده کنند. به همین دلیل سعی کردیم مانع از خروج مایلرها شویم.