دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با رد هرگونه خبر افزایش مجدد دستمزد در نیمه دوم سال گفت: بحث بازنگری مجدد دستمزد مطرح نیست مگر اینکه دستگاه‌های حاکمیتی با توجه به دوبرابر شدن فاصله معیشت و دستمزد و وضعیت زندگی کارگران در شرایط حاضر مجددا به بحث دستمزد ورود کنند.

هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا درباره انتشار اخباری مبنی بر بازنگری مجدد دستمزد کارگران در نیمه دوم سال گفت: ما چنین خبری را نه شنیده‌ایم و نه تایید می‌کنیم. آنچه مسلم است حداقل دستمزد سال ۹۹ با افزایش پنج درصدی که در آخرین نشست شورای عالی کار اتفاق افتاد ۲۶درصد تصویب شد و در حال حاضر منتظر تصویب رقم کمک هزینه مسکن کارگران در هیات وزیران هستیم.

وی ادامه داد: وزیر کار هم در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که شورای عالی کار سالی یک‌بار بیشتر نمی‌تواند دستمزد را افزایش دهد و این مساله با آنچه به عنوان بازنگری دستمزد در نیمه دوم سال در حال انتشار است، تناقض دارد. لذا با توجه به آنکه با پیگیری‌های صورت گرفته منبع این خبر را پیدا نکردیم و از وزارت کار و هیچ‌یک از اعضای شورای عالی کار هم نشنیده‌ایم که قرار است چنین اتفاقی بیفتد، آن را تایید نمی‌کنیم. دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خاطرنشان کرد: اگر قرار به بازنگری و افزایش مجدد دستمزد بود در آخرین نشست شورای عالی کار حداقل دستمزد مجددا پنج درصد افزایش پیدا نمی‌کرد و دستمزد امسال کارگران ۲۶درصد تصویب نمی‌شد مگر اینکه دستگاه‌های حاکمیتی با توجه به وضعیت زندگی کارگران در شرایط حاضر، دو برابر شدن فاصله بین معیشت و حداقل مزد و دریافتی کارگران که دیگر کفاف افزایش هزینه‌های اجاره‌بها و حمل و نقل و خورد و خوراک را نمی‌دهد، به بحث دستمزد ورود کنند تا معیشت کارگران بیش از این آسیب نبیند. ابوی در پایان با اشاره به عدم تصویب مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران گفت: طبق وعده‌هایی که از قبل به ما داده شده بود از تیر ماه افزایش حق مسکن کارگران اعمال می‌شود ولی تاکنون حق مسکن کارگران به تصویب نرسیده و امیدواریم هرچه سریع‌تر در هیات وزیران تصویب شود تا کارگران از چشم انتظاری درآیند.