سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در ادامه مخالفت‌های واشنگتن با خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه توسط ترکیه، در یک مصاحبه تازه به آنکارا درباره «عواقب سخت و خطرناک» این موضوع هشدار داده است.

در تازه‌ترین اظهارات مقام‌های آمریکایی علیه خرید سامانه اس ۴۰۰ ساخت روسیه توسط ترکیه، سخنگوی پنتاگون در یک مصاحبه مخالفت توأم با هشدار واشنگتن به آنکارا را تکرار کرده است.

«اریک پاهون» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مصاحبه با رسانه‌ ترکیه‌ای «احوال» که از رسانه‌های وابسته به مخالفان دولت این کشور است، به آنکارا درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ هشدار داده است.

این مقام آمریکایی گفت: «اکتساب (خرید) سامانه دفاع هوایی اس ۴۰۰ روسیه توسط ترکیه، عواقب جدی و سختی برای روابط دفاعی آمریکا با ترکیه خواهد داشت».

به گفته سخنگوی پنتاگون، دولت آمریکا همچنان در حال رایزنی و مشورت با ترکیه به‌منظور مطلع کردن این کشور درباره «تبعات گسترده خرید اس ۴۰۰ روسیه» است.

اختلاف‌ها بین واشنگتن و آنکارا درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ کار را به جایی رساند که رئیس‌جمهور آمریکا اول اسفندماه طرحی را امضا کرده که تحویل جنگنده‌های «اف-۳۵» به ترکیه را تا زمان روشن شدن وضعیت خرید سامانه روسی «اس-۴۰۰» توسط ترکیه، به حالت تعلیق درآورده است.