فعالان مصری در شبکه‌های اجتماعی تلاش‌ها برای رشوه دادن به شهروندان مصری جهت حضور در خیابان و حمایت از عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور این کشور را محکوم کردند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، فعالان مصری کلیپ‌های ویدیویی را منتشر کردند که نشان می‌دهد حامیان سیسی در حال توزیع وعده‌های غذایی به شهروندان مصر در شهرک نصر در شرق قاهره هستند.

در همین راستا، عمرو واکد، بازیگر مصری در صفحه کاربری خود در توییتر خطاب به محمد رفعت، رئیس سازمان اطلاعات مصر نوشت: تحقیر مردم مصر با فقیر جلوه دادن مردم و توزیع مواد غذایی به آن‌ها در قبال حمایت از سیسی، لکه ننگی بر پیشانی تمامی کسانی است که در این جنایت شنیع در حق ملت مصر مشارکت کردند و می‌کنند، چه از ارتش مصر و چه از غیرنظامیانی که از این نظام سود می‌برند. این جنایتی برای تخریب و نابودی کشوری است که روزی کشور بزرگی بود. همچنین شبکه رصد در توییتر ویدیویی را منتشر کرد که توزیع وعده‌های غذایی به شهروندان مصر را نشان می‌داد.

طی روزهای اخیر تعدادی از شهرها و استان‌های مصر شاهد برگزاری تظاهرات گسترده‌ای با عنوان جمعه رهایی بوده که شرکت‌کنندگان در آن خواستار برکناری سیسی هستند.