مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان گفت: با افتتاح بزرگترین کارخانه کنسانتره شرق کشور شاهد افزایش ۱۰ درصدی کنسانتره در کشورمان  خواهیم بود.

علی امرایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خواف، در حاشیه افتتاح بزرگترین کارخانه کنسانتره شرق کشور گفت: در فولاد سنگان تحت مدیریت شرکت فولاد مبارکه و به فرموده مقام معظم رهبری برای جایگزینی معدن به نفت قدم برداشتیم و این کارخانه با همت و سرمایه‌گذاری شرکت فولاد مبارکه و به منظور تامین مواد اولیه بزرگ ترین فولادساز خاورمیانه راه اندازی شد و نقش مدیریت فولاد مبارکه در این طرح ها بسیار اثرگذار و مثبت است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه این طرح ۳۸۰۰ میلیارد تومان بوده گفت: این طرح بزرگ باعث ایجاد اشتغالزایی ۳۵۰۰ نفری مستقیم و غیرمستقیم شده است و هم اکنون رتبه ۳ تولید کنسانتره کشور را در اختیار داریم و باعث افزایش تولید ۱۰ درصدی کنسانتره کشور شده ایم.

مدیرعامل فولاد سنگان گفت: از ویژگی‌های بارز این طرح برای اولین بار در کشور، راه‌اندازی آبگیری باطله است تا ۵۰ درصد آب مصرفی به چرخه برگردد.

امرایی با اشاره اینکه فولاد سنگان فرزند تحریم است، افزود: این طرح در اوج تحریم‌ها کارش را آغاز کرد و در شرایط همین تحریم‌ها نیز افتتاح شد، به این ترتیب تمام برنامه‌های نرم‌افزاری‌ به دست کارشناسان ایرانی انجام شد و با تمام پیچیدگی‌هایش تمام کارها توسط خودمان نهایی شد.