گروه فولاد مبارکه برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ (ویروس کرونا)، با برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدون، اقدامات و حمایت‌هایی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، با هماهنگی با وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت و سازمان توسعۀ معادن و صنایع معدنی، استانداری اصفهان و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان انجام داده است.

ایرج ترابی، مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: شرکت‌های گروه فولاد مبارکه همراستا با سیاست تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود و توجه به اقدامات هماهنگ منطقه‌ای توانستند فعالیت‌های قابل توجهی به منظور حفظ سلامت کارکنان و محیط پیرامون خود انجام دهند.

وی افزود: در این زمینه می‌توان به کمک ۵۰ میلیارد ریالی شرکت فولاد هرمزگان به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان جهت خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا در راستای حمایت از سلامت هموطنان در این استان اشاره کرد.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، ادامه داد: علاوه بر این، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در راستای تعهد به مسئولیت اجتماعی خود، با خرید ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده به میزان ۳۰۰ میلیون ریال، از مرکز بهداشت شهر بروجن و همچنین شهرداری سفیددشت و فرادنبه حمایت کرده است. شرکت فولاد سفیددشت نیز با فرستادن سه اکیپ ماشین آلات و نفرات، ضدعفونی و گندزدایی بخش‌هایی از شهرستان بروجن و حومه را انجام داده و همزمان ۲۰۰۰ پک دستکش و ماسک در اختیار نیازمندان قرار داده است. همچنین شرکت فنی و مهندسی و شرکت فولادسنگ با توزیع بسته‌های سلامت مشتمل بر مواد ضدعفونی کننده و الکل و ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کنندۀ سطوح، و شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با خرید و تحویل 10 دستگاه ونتیلاتور تنفسی به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی کاشان توانستند در این پویش مردمی شرکت کنند.

وی گفت: شرکت فولاد مبارکه با مساعدت بیش از ۶۰ میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در خرید تجهیزات و وسایل مورد نیاز درمان بیماران کرونا  و با مساعدت بیش از ۷ میلیارد ریالی شبکۀ بهداشت و درمان شهرستان مبارکه را یاری کرد.

ترابی تصریح کرد: در ادامۀ این اقدامات و با توجه به کمبود اقلام پیشگیری ازجمله ماسک، فولاد مبارکه در اقدامی با مشارکت شرکت آتیه فولاد نقش جهان، یکی از شرکت‌های زیرمجموعۀ خود و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، برای احداث خط تولید ماسک‌های استاندارد  N95 با ظرفیت بیش از یک میلیون عدد (قابل افزایش تا دو میلیون) در ماه اقدام نمود تا با راه اندازی این خط تولید پیشرفته و اتوماتیک، قسمتی از نیاز جامعه تأمین شود.

در تمام شرکت‌های گروه علاوه بر خدمت رسانی به محیط پیرامون، توجه ویژه‌ای به محیط کار و کارکنان این واحدهای صنعتی شده که از آن جمله می‌توان به اقدام‌های همسو با شرکت فولاد مبارکه مانند افزایش آگاهی از طریق پورتال سازمانی، شبکه‌های اجتماعی و پخش پمفلتهای آموزشی، تعطیلی رستوران‌ها، ضدعفونی کردن و گندزدایی ناوگان حملونقل و ساختمان‌ها، تب سنجی پرسنل هنگام ورود به شرکت، کاهش زمان حضور نیروهای ستاد، غیرفعال کردن اثرانگشت و الزام پرسنل در استفاده از کارت، لغو مأموریت‌ها، اعطای مرخصی به پرسنل دارای علائم سرماخوردگی، کاهش زمان حضور پرسنل و دورکاری پرسنل ستادی در تمامی شرکت‌های گروه فولاد مبارکه اشاره کرد.