مراسم راهپیمایی 22بهمن با حضور تمامی اقشار مردم و مسئولان جزیره کیش و همچنین محمدرضا باهنر، نایب رئیس اسبق مجلس و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل این سازمان به همراه مسئولان، معاونان و مدیران زیر مجموعه سازمان و شرکت‌های تابعه، حجت‌الاسلام حسن‌زاده امام جمعه کیش، مردم همیشه در صحنه جزیره، گردشگران، مسئولان نهادها، ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها و اقشار مختلف مردم به منظور گرامیداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی، در صفوف بهم پیوسته حدفاصل میدان ساحل به سمت اسکله تفریحی جزیره کیش را راهپیمایی کردند. محمدرضا باهنر نایب رئیس اسبق مجلس و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم ، ضمن گرامیداشت یاد امام راحل، معمار بزرگ انقلاب و شهدای تمام عرصه‌ها به ویژه حاج قاسم سلیمانی به عنوان مردی تاریخ ساز گفت: 80 درصد از این جمعیت عظیم که در کیش و جای جای میهن پهناورمان ایران گرد هم آمدند، انقلاب، امام و دفاع جانانه سلحشوران ایران را به چشم ندیده اند اما امروز با شکوهتر، قدرتمندتر و شاداب و پر امید تر به میدان آمدند. محمدرضا باهنر گفت: اگر ما حاج قاسم سلیمانی، بروجردی و امثال آنها را از دست داده ایم باید به این نکته توجه داشته باشیم که همیشه ریزشها با رویش‌ها همراه است و فرزندان این بزرگواران مقتدر و محکمتر به میدان قدم می گذارند و از این نظام مقدس دفاع می کنند. نایب رئیس اسبق مجلس و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز 41 سال از آغاز استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران می گذرد و بسیاری از آنان که کشور را ترک کرده بودند و فکر می کردند پس از گذشت مدت زمانی می توانند به کشور بازگردند، با دیدن اقتدار جوانان ما در دفاع از این مرز و بوم و پشتوانگی امام راحل در همان سال‌های نخست نا امید شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما جوانانی داشتیم نسل اول آنها رژیم ستم شاهی 2500 ساله ژاندارم منطقه را از میان برداشت و انقلاب کرد و نسل دوم آن با دست خالی در مقابل بالاترین سطح تجهیزات نظامی، پول و سیستم جاسوسی  در زمان حمله صدام ایستادگی کردند و با 8 سال دفاع جانانه، تکیه بر فضل الهی و وجدان بیدار او را از پای درآوردند که این اتفاقات بیشتر شبیه معجزه بود.

محمدرضا باهنرهمچنین با اشاره به خسارات زیرساختی وارد شده به ایران در زمان جنگ تحمیلی عنوان کرد: نسل سوم انقلاب بسیاری از خرابیهای جنگ را آباد کرد و با تمام خسارات، مالی، جانی، زیرساختی و اتفاقاتی که ممکن بود موجب عقب ماندن ایران عزیزمان از بسیاری کشورهای دیگر شود این موضوع را به بهترین شکل ممکن سر و سامان دادند.

وی در ادامه این موضوع  گفت: امروز با نگاهی به وضعیت کشور در میابیم که ایران از نظر تعداد افراد تحصیل کرده، پیشرفت در تمامی حوزه‌ها به ویژه بهداشت، آموزش و دانشگاه، علم، فن آوری‌های نو، هوا فضا، نانو تکنولوژی، جاده سازی و بسیاری از بخش‌های دیگر رتبه‌های قابل قبولی دارد.

 نایب رئیس اسبق مجلس و مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنرانی خود افزود: موقعیت شهر‌های جنوبی کشور ما به گونه ای است که بالغ بر 2500 کیلومتر ساحل که به آبهای گرم راه دارد را در اختیار داریم و به گفته مقام معظم رهبری سواحلی چون سواحل مکران از طلا نیز با ارزش تر است و منطقه رشد ما محسوب می شود و باید مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد تا در این شرایط تحریم و اقتصاد مقاومتی برگی زرین برای رونق اقتصاد کشور باشد.

وی در پایان با بیان اینکه اسم ارتش ما، نیروهای مسلح، سپاه انقلاب، وزارات دفاع، هوا فضا و هوابرد ما دل دشمنان را می لرزاند تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای کشور عزیزمان، امروز باید فرهنگ کار، تلاش، کوشش و امیدواری را در ایران ترویج دهیم تا همانگونه که تا به امروز معجزه وار پیش رفته ایم؛ هرجا که اراده داشته باشیم موفقیت‌های بزرگ کسب کنیم.

شایان ذکر است، راهپیمایی یوم الله  22 بهمن  با هدف تجدید میثاق با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران  و پاسداشت خون شهدای انقلاب، هرساله همزمان با سراسر کشور در جزیره کیش برگزار می شود.