علی نیکویی فرماندار بندرلنگه و مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان،در خصوص انجام تدابیر لازم برای پذیرایی از گردشگران نوروز 99 بحث و تبادل نظر کردند. 

به گزارش ایلنا؛ در جلسه ای با حضور مجید ملا نوروزی، فرماندار بندرلنگه و هیئت همراه متشکل از شهردار چارک، بخشدار شیبکوه، رئیس اداره بنادر و دریانوردی لنگه، شهردار کنگ و بخشدار کیش،زوایای مختلف خدمات رسانی به گردشگران نوروز 99  بررسی شد.

مجید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و دبیر ستاد نوروزی کیش در سال 99نیز با اشاره به اینکه مسافران دریایی از طریق بنادر همجوار کیش وارد جزیره می شوند، این ایام را فرصت طلایی برای شهرداری‌‌های  همجوار کیش به منظور استفاده از پتانسیل‌های بومی محلی و فعال کردن بازارچه‌‌های  فصلی محلی برشمرد.

دبیر ستاد نوروزی کیش همچنین با بیان اینکه جلسات ستاد نوروزی به صورت مستمر برای ارائه هرچه بهتر خدمات و رفع موانع و مشکلات  بزرگ و کوچک گردشگران از دی آغاز شده است  گفت: ما باید به خواسته گردشگران توجه کنیم و بر حسب نیاز گردشگر به انجام امور اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زمان باقی مانده تا نوروز فرصتی مغتنم برای ارائه راهکارها و برنامه ریزی موثر است افزود: با توجه به اینکه نوروز یکی از مناسبت‌‌های  ملی ما محسوب می شود، باید به بهترین شکل ممکن به گردشگران خدمت کنیم تا خاطرات خوبی برای میهمانان کیش رقم بزنیم.

ملانوروزی با اشاره به تجربیه خوب سال گذشته در ایام نوروز عنوان کرد : امیدوارم  به کمک کمیته‌‌های  یازده گانه ستاد نوروزی، همکاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران در پیشبرد اهداف و برنامه‌‌ها و سیاست‌‌های  سازمان منطقه آزاد کیش، اوقات خوشی برای کیشوندان و گردشگران مهیا شود.

ملانوروزی در ادامه اظهار داشت: سال گذشته محدودیت‌‌های ی برای ورود خودرو در دستور کار داشتیم اما امسال با توجه به گران شدن قیمت بنزین تدابیری در نظر گرفته شده که محدودیتی برای ورود خودرو نداریم تا در سیستم حمل و نقل نیز دچار مشکل نشویم.

مجید ملانوروزی دبیر ستاد نوروزی کیش با بیان اینکه تمامی پیش بینی‌‌های  لازم در حوزه‌‌های  مختلف برای زمان‌‌های  خاص و بحرانی در نظرگرفته  شده است گفت: با در نظر گرفتن پیامد‌‌ها در زمان بارندگی و بحران که بخشی از آن به سرزمین اصلی، مبادی ورودی مانند بندر چارک، لنگه وآفتاب مربوط می شود و بخشی به اسکان گردشگران در جزیره کیش، برنامه ریزی‌‌ها انجام شده، تا با تعامل و همیاری مجموعه سازمان و مسئولان بنادر و مبادی ورودی کیش، ایام نوروز به خوبی سپری شود. همچنین در این نشست علی نیکویی فرماندار بندرلنگه، با اشاره به آمادگی شهرهای همجوار جزیره کیش برای برای خدمات رسانی به گردشگران نوروزی کیش گفت: تمهیدات لازم در مسیر‌‌های  منتهی به کیش همچون چارک، آفتاب و لنگه برای خدمت رسانی مناسب به گردشگران نوروز کیش در نظر گرفته شده است تا زمینه رضایت گردشگران را فراهم کنیم.