رامین حسین‌پور هنرمند ایرانی با ویدیوآرت «صورتگر» دو جایزه از رویدادهای جهانی کسب کرد.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی پروژه، رامین حسین‌پور در جدیدترین حضور جهانی، برای ساخت ویدیوآرت «صورتگر» برنده جایزه شایستگی همراه با تقدیر ویژه هیات داوران از فستیوال بین‌المللی «تحسین مسابقه جهانی فیلم» کالیفرنیا شد.

 

این فستیوال با بیش از ۲۰ سال قدمت زیر نظر اسکار مشغول به فعالیت است. هدف این فستیوال جهانی معرفی افراد خاص و با استعداد به جامعه بین المللی و اسکار است و ساخت تندیس این فستیوال را هم شرکت سازنده جوایز اسکار برعهده دارد.

همچنین در تاریخ ۳۱ اوت مصادف با ۹ شهریور ماه ویدیو آرت «صورتگر» برنده بهترین فیلم تلفیقی-تجربی فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه اروپا EFFUK شد.

چندی پیش‌تر هم ویدیوآرت «صورتگر» به کارگردانی، نویسندگی، تهیه‌کنندگی و آهنگسازی حسین‌پور برنده بهترین جلوه‌های بصری و جایزه شایستگی جشنواره لس‌آنجلس شده بود. همچنین ویدیوآرت «صورتگر» به تازگی برنده جایزه بهترین موزیک ویدیوی فستیوال بین‌المللی «وگاس» شده است.

جایزه بهترین موزیک ویدیو در فستیوال بین‌المللی مستقل ونکوور کانادا، جایزه بهترین سولو آرتیست در فستیوال بین‌المللی موزیک ویدیوی آندرگراند (زیرزمینی) پاریس فرانسه، جایزه بهترین جلوه‌های ویژه موزیک ویدیو اواردز پراگ چک، تقدیر ویژه هیات داوران و راهیابی به بخش نهایی بهترین موزیک ویدیو اواردز لندن انگلستان، جایزه بهترین موزیک ویدیو در فستیوال بین‌المللی آرت بلاکس مسکو و ... از دیگر حضورهای بین‌المللی این اثر است.

«صورتگر» سال ۱۴۰۰ با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده و آهنگسازی، تنظیم، خوانندگی و نوازندگی گیتار الکتریک آن نیز برعهده رامین حسین‌پور بوده است.