نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵ نماینده مجلس در روز تحلیف رئیس‌جمهوری غایب مجلس بودند و باید مشخص شود این آقایان در این مراسم مهم کجا بودند.

به گزارش ایرنا، «سید غنی نظری خانقاه» در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی و در تذکری گفت: در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری که روز ۱۴ مردادماه برگزار شد، ۲۵ نماینده مجلس غایب بودند. مگر مهمتر از این روز، روز دیگری هست که آقایان در مراسم تحلیف غیبت داشتند.

نماینده مردم خلخال و کوثر افزود:  بیشتر این نمایندگان مدعی انقلابی‌گری هستند، ولی برخی از این آقایان را در طول یک سال گذشته چهار بار هم ندیدم. از طرفی با یکی از این نمایندگان که مسئولیت کلیدی هم در مجلس دارند، کاری داشتم ولی سرانجام موفق به دیدن ایشان نشدم.

وی ادامه داد: به «محسن دهنوی» عضو هیات رییسه مجلس اعلام کردم که ایشان در مجلس حضور ندارند چرا اسم وی را به عنوان غایب اعلام نمی‌کنید که گفت ایشان از رئیس مجلس مجوز دارد.

برخی نمایندگان احساس می‌کنند  «نماینده‌تر» هستند

نظری خانقاه با بیان اینکه برخی نمایندگان در مجلس احساس می‌کنند که نماینده‌تر هستند، گفت: از شما نمایندگان می‌خواهم اجازه ندهید این احساس نماینده‌تر بودن در مجلس پرورش داده شود. اسامی همه نمایندگانی که غایب هستند باید در صحن مجلس قرائت شود و پیامک‌های مختلفی هم دریافت کردم که این ۲۵ نماینده در روز تحلیف کجا بودند.

وساطت قالیباف برای غائبین

«محمدباقر قالیباف» در پاسخ به تذکر «نظری خانقاه» گفت: برخی از نمایندگان ممکن است کسالت و مریضی داشته باشند که حتی اگر در روز تحلیف غایب باشند، عدم حضور آنها قانونی است و ما نباید معترض به این عدم حضور باشیم. اما اگر نماینده‌ای به طور غیرقانونی غایب است،  این خلاف است که حتما آقای دهنوی ثبت و حتما  اعلام می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: البته برخی نمایندگان هم ممکن است در همان روز ماموریت یا کاری داشته باشند و این افراد به صورت مرتب درگیر کار هستند و آیین‌نامه داخلی این اجازه را به آنها می‌دهد، اما خارج از آیین‌‌نامه هیچ تفاوتی بین نمایندگان نبوده و نباید باشد و اگر موردی هست به بنده اعلام کنید و من حتما پیگیری می‌کنم.