یک نماینده مجلس گفت: ۵ سوال عمدتاً اقتصادی که ملت با آن درگیر هستند، طرح شده و تا آخرین لحظه پیگیر طرح آن و احضار رئیس‌جمهور به مجلس هستیم.

به گزارش ایلنا، سیدناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، طی تذکری شفاهی افزود: بهتر است سوالات هر چه سریعتر در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شود تا امید مردم به یأس تبدیل نشود. همچنین مجلس نیز تکلیف خود را با بی‌قانونی‌های دولت مشخص کند.

وی ادامه داد: فشار اقتصادی به مردم روز به روز در حال افزایش است، از این رو مردم از مجلس انقلابی و رئیس جهادی آن انتظار عمل دارند. گرانی روزانه نرخ ارز، خودرو، مسکن و عدم امنیت اقتصادی برای مردم و تولیدکنندگان شرایط سختی را ایجاد کرده است.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی، به طور کامل کار را رها کرده و می‌گوید مردم در تامین نیازهای اولیه خود مشکلی ندارند، ای کاش رئیس‌جمهور یک روز مانند مردم عادی زندگی می‌کرد تا درک کند که چه بلایی سر مردم آمده است.

وی با بیان اینکه طرح سوال از رئیس‌جمهور به دنبال موضوعات اقتصادی است، افزود: مجلس به دنبال مجادله با دولت نبوده، اما کسی که نتیجه عملکرد ۷ ساله‌اش این همه بلا بر ملت آورده، باید در خانه ملت به مردم و نمایندگان پاسخ دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح گشایش اقتصادی در نشست سران قوا بیان کرد: از آقای قالیباف انتظار داریم از شأن و کیان مجلس دفاع کند، جای تصویب طرح در مجلس است نه سران قوا، آن هم طرح اقتصادی با اهمیت بسیار بالا. از طرفی رئیس جمهور تصویب این طرح را منوط به اجازه مقام معظم رهبری اعلام می‌‌کند. آقای رئیس جمهور چرا باید این همه از مقام معظم رهبری هزینه کنید؟ شما که وعده داده بودید آنچنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنید که مردم به یارانه هم محتاج نباشند! حال خواهشمندم در خصوص این موضوعات از مقام معظم رهبری هزینه نکنید.