عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، بهترین روش برای افزایش حداقل دستمزد کارگران را ملاک قرار دادن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارکنان دولت دانست و گفت: اینکه گمان کنیم ۴۰۰هزار تومان به اندازه‌ای زیاد است که می‌تواند زندگی نیروی کار را متحول کند، خوش‌خیالی است و در شرایط گرانی‌های موجود، این مبلغ عددی نیست که مورد اعتراض دولت و کارفرمایان قرار بگیرد.

محمدعلی‌ پورمختار با ابراز تاسف از حداقل دستمزد کارگران به ایلنا گفت: با حقوق ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان کسی نمی‌تواند زندگی متوسطی داشته باشد و گرانی‌های اخیر که در نتیجه کاهش ارزش پول ملی بوده، بر بی‌ارزش شدن این حقوق‌های ناچیز افزوده است.

وی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی افزایش ۴۰۰هزار تومان حداقل حقوق کارکنان دولت گفت: مجلس علاوه بر این ۱۰درصد نیز به اختیار دستگاه‌های دولتی گذاشته تا آن بخش از حقوق‌بگیران که دریافتی‌های ناچیز دارند، بتوانند با دریافتی مناسبی روبه‌رو شوند تا فاصله حقوق بین حداقل‌بگیران و حداکثربگیران که وحشتناک شده، کاهش یابد.

نماینده بهار و کبودرآهنگ با تاکید بر اینکه کارگر و کارمند در یک کشور زندگی می‌کنند، گفت: انتظار ما از شورای عالی کار این است که کمتر از این عدد تصویب نکند زیرا کارکنان دولت در‌‌ همان شرایطی زندگی می‌کنند که کارگران زندگی می‌کنند و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم کارگران افزایش کمتری نسبت به کارکنان دولت داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه افزایش حقوق کارکنان دولت با اعتراض نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه روبه‌رو شد و همین اعتراض را نیز کارفرمایان می‌کنند که توان پرداخت ندارند، گفت: اعتراض رسم مذاکرات است و نوبخت نیز رفتار بودجه‌ای داشت اما اینکه بخواهیم این اعتراض را ملاک قرار دهیم و کارکنان دولت را از افزایش نسبی محروم کنیم، کار درستی نیست.

پورمختار گفت: اگر قرار باشد مصوبه شورای عالی کار به نوعی باشد که از میزان دریافتی کارگران از کارکنان کمتر باشد، شکافی بین کارگر و کارکنان دولت پیش خواهد آمد که به هیچ وجه درست نیست.

وی در پاسخ به اینکه تورم را چه اندازه پیش‌بینی می‌کنید، گفت: تورم عدد تاسف‌آوری است که بر زندگی و سفره حقوق‌بگیران اثرات منفی گذاشته است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر اینکه افزایش ۴۰۰هزار تومانی دردی از کارگران و کارکنان دولت درمان نمی‌کند، گفت: متاسفانه آنچنان در مورد مبلغ ۴۰۰هزار تومان سخن می‌گویند که گویی تحولی عظیم در زندگی کارگران و کارکنان دولت به وجود خواهد آورد در حالی‌که این عدد در مقابل گرانی‌های سرسام‌آور سال جاری آن هم برای آنکه هزینه‌های یک ماه زندگی را تامین کند، عدد چشمگیری نیست.