جمعی از کارگران شهرداری رودبار، از عدم پرداخت دستمزد و اضافه‌کاری انتقاد کردند. این کارگران می‌گویند: بیش از چهار ماه است که دستمزد ما در سال ۱۴۰۰ پرداخت نشده و سه سال است به ما کارگران اضافه‌کاری پرداخت نکرده‌اند. مدت‌هاست که پرداخت دستمزدها نامنظم شده و ما هر بار باید ماه‌ها در انتظار دریافت حقوق خود بمانیم.

همسر یکی از این کارگران خدماتی در گفت‌وگو با ایلنا گفت: همسرم شبانه‌روز جارو به دست در شرایط سخت کار، مشغول نظافت و خدمت‌رسانی به همشهریان خود است به این امید که بتواند برای خانواده‌اش یک زندگی حداقلی فراهم کند. اکنون چهار تا پنج ماه حقوق معوقه ۱۴۰۰ را طلبکار است و علاوه بر آن، مزایای مزدی معوق هم دارد که بخشی از آن مربوط به سنوات و اضافه‌کاری و تعطیل‌کاری‌های می‌شود. این شرایط برای ما در این اوضاع اقتصادی غیرقابل تحمل است لذا امیدواریم مسئولان صدای ما را بشنوند و به داد ما برسند. او گفت: همسرم کار می‌کند اما از دستمزد خبری نیست! درواقع هرچند ماه یک بار حقوق دریافت می‌کند که آن هم به صورت حداقل پایه حقوق است. در شرایط اقتصادی فعلی، با چهار فرزند دختر و پسر که همه هم دانش‌آموز هستند، چگونه می‌توانیم نیازهای ضروری خانواده‌های خود را تامین کنیم.

همسر این کارگر رفتگر شهرداری رودبار افزود: در شرایط فعلی که حداقل حقوق به همسرانمان می‌پردازند امکان تامین مایحتاج زندگی برایمان فراهم نیست و همسرم نگران تامین معاش است و شب‌ها خواب و قرار ندارد.