رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از تدوین لایحه ساماندهی کارکنان توسط دولت یادآور شد: در حال پیگیری سازوکار قانونی هستیم تا بتوانیم متناسب با نیاز دستگاه‌ها، بهره‌وری و عدالت به جذب نیروها بپردازیم. میثم لطیفی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در واکنش به انتشار خبری از سوی رئیس دفتر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه بررسی لایحه ساماندهی کارکنان در دستورکار کمیسیون‌های دولت قرار گرفته، گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم و در این خصوص از آقای اسماعیلی بپرسید.

وی تصریح کرد: اعتبارات لازم برای ساماندهی کارکنان دولت اعم از نیروهای مازاد و بحث‌های مربوط به جذب‌های جدید متناسب با نیاز در لایحه بودجه 1402 پیش‌بینی شده اما پیشنهادمان این است برای نیروهایی که با دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند مورد به مورد اقدام شود و مصداق این موضوع مساله خرید خدمت در آموزش و پرورش است که قرار است کاملا جلوی آن را بگیریم.

لطیفی یادآور شد: قرار بر این شده است که به آموزش و پرورش مجوز استخدام نیروهای خرید خدمت داده شود تا براساس آزمون در فرصتی برابر و عادلانه به گزینش و جذب این نیروها بپردازد. وی تاکید کرد: در حال پیگیری سازوکار قانونی هستیم تا بتوانیم فضایی را ایجاد کنیم که متناسب با نیاز دستگاه‌ها، بهره‌وری و عدالت، جذب داشته باشیم.