۴۰۰  نیروی شرکت کنترل ترافیک هنوز بلاتکلیف هستند

رئیس شورای اسلامی کار شرکت کنترل ترافیک و عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار تهران از ادامه بلاتکلیفی ۴۰۰ نیروی شرکت کنترل ترافیک خبر داد و گفت: در پی تصمیم برای واگذاری وظایف فنی و اجرایی شرکت کنترل ترافیک، اعتراض‌های بسیاری از سوی پرسنل این مجموعه صورت گرفت. مهم‌ترین اتفاقی که به دنبال واگذاری وظایف این شرکت می‌افتد، از بین رفتن امنیت شغلی نیروهاست.

مجید رحمتی در گفت‌وگو با ایلنا افزود: از جلسه شورای شهر برای تعیین تکلیف وضعیت شرکت کنترل ترافیک و بحث بر سر واگذاری وظایف آن یک ماه می‌گذرد. اعتراض و پیگیری از مراجع ذی‌صلاح قانونی به واگذاری وظایف این شرکت همچنان ادامه دارد اما متأسفانه مشکلی حل نشده است. وی بیان کرد: در حال حاضر به دنبال واگذاری کل پروژه‌ها و کارهای شرکت کنترل ترافیک به موسسه رایانه شهر هستند اما هنوز در مورد پرسنل هیچ تصمیمی گرفته نشده اما به نظر می‌رسد روند واگذاری آغاز شده است.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت کنترل ترافیک گفت: این واگذاری وظایف، امکان حذف کارکنان متخصص شرکت و ایجاد شرایط نامطلوب برای آنها را تقویت می‌کند. ضمن اینکه تغییر یک‌طرفه در محل کار کارکنان، شرایط و عرف کارگاه را تغییر داده که این موضوع، موافق با قراردادهای کارکنان این شرکت نیست. تغییر در شرایط (تغییر کلی کارفرما و به تبع تغییر در آیتم‌های حقوق و مزایا و...) تغییر عمده در شرایط کار محسوب می‌شود و به خودی خود امنیت و ثبات شغلی کارکنان را به مخاطره جدی می‌اندازد.

رحمتی گفت: عدم رضایت کارکنان از بی‌ثباتی شغلی، منجر به ایجاد اختلال و کندی در روند فعالیت‌های رایج شرکت شده که در شرایط حساس کنونی، ماحصل آن به صورت ناخواسته می‌تواند در روند مدیریت مقابله با گره‌های سنگین ترافیکی در سطح شهر آسیب ایجاد کند. این انتقال چه مزایایی دارد؟ آیا تمامی زوایای این کار دیده شده است؟ وی در پایان گفت: ۴۰۰ نفر از پرسنل باسابقه شرکت چشم امیدشان به اقدام شورای اسلامی شهر تهران و دیگر نهادهای رسیدگی‌کننده است تا از بلاتکلیفی خارج شوند.