مهلت ثبت‌نام اینترنتی «بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا» برای بازنشستگان کشوری که پیش از این و یک مرتبه تمدید شده بود، روز یکشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، «محمود مرتضایی‌فرد» مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا ازجمله طرح‌های بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری است که برای تمامی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش این صندوق که خالص حقوق دریافتی آنها بیش از ۱.۵ میلیون تومان باشد، قابل اجراست. ثبت‌نام این طرح به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی و در قالب سه پوشش طلایی، نقره‌ای و برنزی برای متقاضیان قابل انجام است. حق بیمه‌ای که از حقوق بازنشستگان متقاضی به صورت ماهانه و برای هر فرد بیمه‌شده کسر می‌شود به ترتیب برای طرح طلایی ۵۵هزار تومان، نقره‌ای ۳۳هزار تومان و برای طرح برنزی نیز ۲۲هزار تومان به صورت ماهانه خواهد بود.

به گفته وی، در طرح طلایی، پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۵۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۱۰۰ میلیون تومان است. همچنین غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه ۱۰۰هزار تومان تعیین شده است. در طرح نقره‌ای نیز پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۳۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۶۰ میلیون تومان است و غرامت روزانه بستری در مراکز درمانی مجاز در اثر حادثه نیز ۷۵هزار تومان تعیین شده است. همچنین در طرح برنزی بیمه تکمیلی عمر و حادثه صبا پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۲۰ میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۴۰ میلیون تومان بوده و غرامت روزانه بستری درمراکز درمانی مجاز در اثرحادثه ۵۰هزار تومان است.