دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: اینکه می‌گویند افزایش حقوق جامعه کارگری تورم‌زاست، درست نیست و عامل اصلی افزایش نرخ تورم را باید در جاهای دیگری جست‌وجو کرد.

داود میرزایی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: دستمزد جامعه کارگری به‌هیچ‌وجه جوابگوی هزینه‌های زندگی آنان نیست و دستمزد تعیین‌شده فعلی نسبت به تورم و هزینه‌های جاری ۷۰درصد عقب‌ماندگی دارد.

وی با بیان اینکه مطالبه امروز جامعه کارگری برای افزایش حقوق و دستمزد برای عددی است که از سبد معیشتی آنان برداشته شده، افزود: حقوق و دستمزد در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر در پایین‌ترین سطح قرار دارد.دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه با بیان اینکه طبق ماده ۴۱ قانون کار که به‌صراحت تعیین تکلیف کرده تا با رعایت اصل سه‌جانبه‌گرایی نمایندگان کارگری و کارفرمایی در یک فضای دوستانه ضمن چانه‌زنی به نتیجه منطقی برسند، افزود: دولت هم باید نظارت کند نه به‌عنوان یک کارفرمای بزرگ در کنار بخش خصوصی قرار بگیرد تا کفه ترازو به نفع کارفرمایان سنگین‌تر شود، زیرا این کار موجب عقب‌ماندگی دائمی کارگران در بخش حقوق و دستمزد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه کارگری در زمان ۸ سال دفاع مقدس با توجه به شرایط جنگی افزایش حقوق خود را مطالبه نکرد، افزود: دولت‌ها هم قول‌ ترمیم دستمزد کارگران پس از پایان جنگ را دادند اما این موضوع با گذشت زمان به فراموشی سپرده شد و با مداومت عقب‌ماندگی حقوق کارگران شکاف طبقاتی نیز افزایش پیدا کرد.

این فعال جامعه کارگری در خصوص عدم افزایش دستمزد کارگران در سال جاری گفت: اگر دستمزد کارگران افزایش پیدا نکند و کارگران با همین دستمزد فعلی به سال آینده ورود کنند زندگی آنان دچار مشکل خواهد شد.

دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه اظهار کرد: از وزیر کار به دلیل نگاه مثبتی که برای تشکیل جلسات شورای عالی کار و رعایت اصل سه‌جانبه‌گرایی دارند، تشکر می‌کنیم اما امیدواریم که این جلسات نمایشی نباشد و خروجی مثبت داشته باشد، زیرا برای جامعه کارگری خروجی جلسات مهم است.

میرزایی گفت: به‌هرحال امیدوار و خوش‌بین هستیم که تیم فعلی وزارت کار با نگاه مثبت و روزنه امیدی که با تشکیل جلسات شورای عالی کار در دل کارگران ایجاد کرده است، مسیر جلسات را در جهت تعامل و توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای جبران قدرت خرید کارگران پیش ببرند.دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه در پایان تأکید کرد: جامعه کارگری به دنبال زیاده‌خواهی نیست و ما خواستار اجرای ماده ۴۱ قانون کار و تعیین دستمزد کارگران با توجه به هزینه سبد معیشت آنان و تورم موجود هستیم تا حقوق کارگران ترمیم‌شده و افزایش پیدا کند.