برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق حمله تروریستی داعش به روستایی در استان دیالی در شرق عراق را که منجر به کشته شدن ۱۲ تن شد، نفرت‌انگیز خواند. همزمان نخست وزیر عراق و رهبر جریان صدر هم این حمله را محکوم کردند. به گزارش رویترز، صالح در توییتی نوشت: حادثه تروریستی بزدلانه علیه مردم ما در دیالی تلاشی نفرت انگیز برای بی ثبات کردن کشور است. وی افزود: (این حادثه) یادآور لزوم متحد کردن صفوف مردم، حمایت از سرویس های امنیتی، بستن روزنه‌ها و دست کم نگرفتن تهدید داعش و اهمیت تداوم تلاش ملی برای پایان بخشیدن به بقایای این گروه تروریستی در تمام منطقه است. همزمان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق درباره حمله تروریستی در استان دیالی در توییتر نوشت: تروریست‌ها ما را آزمودند و ما به آنچه که سوگند خورده‌ایم عمل می‌کنیم. الکاظمی گفت: «ما آنها را در هر کجا که فرار کنند، در داخل و خارج از عراق تعقیب خواهیم کرد.به خدا سوگند، جنایت مقدادیه بر مردم ما بدون قصاص نمی‌ماند. وی افزود: هر چه تروریست‌ها بیشتر به ریختن خون بی‌گناهان می پردازند، ما بیشتر اصرار داریم که به هر اثری از آنها پایان دهیم.

گفتنی است اواخر سال ۲۰۱۷ ، عراق پس از بیرون راندن داعش از همه شهرهای اصلی که در سال ۲۰۱۴ تصرف کردند، پیروزی خود را بر این گروه تروریستی اعلام کرد.

از آن زمان، حملات داعش در شهرها به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما نیروهای عراقی هنوز در مناطق کوهستانی و بیابانی در جستجوی بقایای داعش هستند.