نماینده مردم خلخال در مجلس با اشاره به لایحه  عفاف و حجاب، تصریح کرد: در بحث حجاب ما نیاز به اقدامات فرهنگی داریم چراکه این اقدامات موثر و مفید است. باید فرهنگ سازی از طریق دستگاه‌های تبلیغی و رسانه‌ای صورت گیرد. مردم با پیامک به ما اعلام می‌کنند که با این لایحه مخالف هستند و خواستشان بررسی لایحه نیست چراکه قانون کافی در این زمینه وجود دارد.

سید غنی نظری در گفت‌وگو با عصر ایران، یادآور شد: اینکه قانون اساسی اجازه اصل ۸۵ طرح‌ها و لوایح را داده  است در شرایط اضطرار، خاص و ویژه است که در کمیسیون تخصصی به دلیل اضطرار موضوع مطرح و بررسی می شود ما با اصل ۸۵شدنی لایحه عفاف و‌حجاب مخالف هستیم. حتی  یک نفر از مردم پیامک نداده است که این لایحه به صورت ۸۵بررسی  شود یا نشود.

اینکه   حکم   خداوندی   را   با   پول   رد و بدل   کنیم،  درست   نیست

وی ادامه داد:  در شرایط فعلی که وضعیت معیشتی مردم نامناسب است و اولویت دولت باید اقتصاد و معیشت باشد اصل این لایحه ضرورتی ندارد. لایحه با دید حقوقی، منطقی جدی تنظیم نشده است و خیلی ضعیف است. خنده‌دارتر این است که حامیان این لایحه می‌گویند ما این جرایم را برای اشتغال و ازدواج اختصاص می‌دهیم مثلا از خواهر من پول می‌گیرند به برادر من می‌دهند که این کار غلطی است. اینکه حکم خداوندی را با پول رد و بدل کنیم درست نیست. پروین اعتصامی در شعری می گوید« کار دین کار درهم و دینار نیست». خیلی کار بدی است که اگر فلان خانم موهایش باز باشد این مقدار جریمه پرداخت کند اگر این باب شود برخی می‌گویند ما وضعمان خوب است یکسال جریمه‌مان چه میزان است تا آن را پرداخت و ایام سال آزادانه زندگی کنیم.

غنی نظری گفت: ما در قانون مجازات اسلامی برای حجاب قانون داریم ‌و‌در ماده ۶۳۹مجازات مشخص است. شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی مصوباتی برای عفاف و حجاب دارند. در حالیکه ۳۴دستگاه باید در حوزه عفاف و حجاب فعالیت کنند ما همه را رها کردیم و چسبیدیم به نیروی انتظامی. نیروی انتظامی که وظیفه امنیت کشور را به عهده دارد، در این قانون تکالیف زیادی عهده‌دار می‌شود این در حالی است که سایر تکالیف را از روی دوش دستگاه‌ها برداشتیم.

نیروی   انتظامی   برای   مقابله   با   سرقت   و   قاچاق

 نیرو  کم   می‌آورد

وی افزود: به دستگاه‌های متولی فرهنگی که میلیاردها بودجه و پول می‌گیرند و یک هفته هم بودجه‌شان دیر شود جیغ و دادشان بلند می‌شود گفته‌ایم بروید بخوابید و کار فرهنگی نکنید و همه کارها را نیروی انتظامی انجام دهد. حلقه آخر که نیروی انتظامی است را درگیر کرده‌ایم، قطعا کار نیروی انتظامی زیاد  و این موضوع باعث می‌شود بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مواد مخدر و دزدی و سرقت کمرنگ شود. وقتی کلانتری ۱۵نیرو دارد و 10 نفر را برای گشت‌های مربوط به عفاف و حجاب بفرستد قطعا برای مقابله با سرقت و‌ قاچاق نیرو کم می‌آورد.

نماینده مردم خلخال در مجلس گفت:  در کمیسیون قضایی که قرار است این لایحه بررسی شود افراد خاصی هستند و معلوم نیست چه از آن بیرون می‌آید. همان افرادی  که در طرح صیانت موفق نشدند به اهدافشان برسند حامیان لایحه عفاف و حجاب هستند و این به ضرر دولت و مجلس است چراکه اولویت‌های ضرورتری داریم. حجاب حکم خداست مردم هم مسلمان هستند و رعایت می‌کنند و ‌نیازی به نوشتن قانون نیست.

وی خاطرنشان کرد: با تذکر و ارشاد این موضوع قابل حل است اینکه جوانی ناخواسته بی حجاب شده است بعد برایش پرونده و سابقه کیفری درست شود و در آینده‌اش مشکلی ایجاد شود برای برخوردکنندگان راحت‌تر از این است که با تساهل و کار فرهنگی بخواهند اقدامی انجام دهند.

اصل   ۸۵  شدنی   شدن،   رسم   غلط   این   مجلس   است

نماینده مردم خلخال در مجلس، گفت: اصل ۸۵شدنی لایحه عفاف و حجاب برخلاف قانون اساسی و اختیارات نمایندگی است. نمایندگان نمی‌توانند اختیارات خودشان را به دیگری واگذار کنند. رسم غلطی در این مجلس باب شده است که هر لایحه و طرحی را برخی از متنفذین مجلس می‌خواهند به نتیجه برسد را اصل  ۸۵می‌کنند. بعد مخالفین را نیز تحت فشار قرار می دهند  که مبادا در مخالفت صحبت کنند. در بدترین موقع هم رای‌گیری برای این کار صورت می‌گیرد مثلا در هنگام رای‌گیری برای اصل ۸۵این لایحه، هفت نماینده اردبیل در دیدار با مقام معظم رهبری بودیم و هیچ کدام در جلسه علنی مجلس حضور نداشتیم که

رای بدهیم.