وزیر اقتصاد:

آخرین مهلت واگذاری اموال مازاد بانک‌ها، پایان امسال است

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی جلسه ای با مدیران عامل بانک های دولتی، تاکید کرد: برنامه واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانک ها باید تا انتهای سال 1398 به سرانجام برسد.

به گزارش شادا، فرهاد دژپسند طی این جلسه که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، با بیان این مطلب، از مدیران عامل بانک های دولتی خواست، برنامه مدون واگذاری ها شامل زمان بندی و شیوه های واگذاری اموال و دارایی های مازاد خود را به معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی این وزارتخانه ارائه دهند. وزیر اقتصاد با بیان اینکه واگذاری این اموال می تواند به شیوه های مختلف از جمله فروش مستقیم، اجاره به شرط تملیک، واگذاری مدیریت، ETF (صندوق های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس) و یا هر شیوه مناسب دیگری صورت گیرد، از طراحی و تصویب شیوه های جدید واگذاری، توسط هیات عالی واگذاری ظرف روزهای آینده خبر داد که می تواند مورد استفاده بانک ها نیز قرار گیرد. دژپسند همچنین از تصویب امکان واگذاری شرکت ها و اموال مازاد بانک ها در قالب قانون اجرای اصل 44 قانون اساسی بواسطه پیگیری‌های وزارت اقتصاد خبر داد و گفت: به این ترتیب، تسهیل بیشتری در اجرای تکلیف قانونی بانک‌ها برای واگذاری اموال مازاد آنها ایجاد می شود. وی همچنین با اشاره به تملیک برخی بنگاه‌های زیانده و حتی ورشکسته در قبال مطالبات از سوی بانک ها اظهار داشت: به نظر من، بانک هایی که ناچار از تملیک این گونه بنگاه‌ها شده اند، می توانند با بهره گیری از تیم‌های تخصصی کارآفرین، نسبت به ساماندهی و سپس واگذاری این بنگاه ها اقدام کنند و از این طریق ضمن احیا مطالبات خود ، سود بیشتری نیز تحصیل کنند.

      

قیمت مرغ فعلا همان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است

در شرایطی که برخی رسانه‌ها از تصویب نرخ جدید گوشت مرغ خبر داده‌اند، مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرد که قیمت این محصول پروتئینی همچنان کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی نرخ جدید ۱۳ هزار تومانی گوشت مرغ در انتظار بررسی و تصویب از سوی سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار است.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر مهرفرد - معاون وزیر جهاد کشاورزی - طی نامه‌ای در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه خطاب به وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که با توجه به افزایش قیمت بهای نهاده‌ها در قیمت تمام شده جوجه یک روزه، مرغ زنده در کشتارگاه و گوشت مرغ، قیمت تمام شده تولید اقلام مذکور افزایش یافته است؛ لذا با توجه به آثار مؤثر سهم هر یک از عوامل فوق‌الذکر در قیمت‌های تمام شده این محصولات بررسی لازم صورت گرفته و در نتیجه قیمت تمام شده (با سود) ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام می‌شود.