مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: با بررسی‌های صورت گرفته 10 کیلومتر از خطوط راه‌آهن در استان خوزستان دچار آبگرفتگی شده است.

سعید رسولی دیروز در حاشیه بازدید از وضعیت آبگرفتگی خطوط راه آهن خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص خسارات وارده به خطوط ریلی استان بیان داشت: ممکن است طی روزهای آینده حجم خسارات افزایش داشته باشند و علاوه بر این طی این مدت راه آهن در حال خدمت رسانی به مردم بود به همین دلیل نمی توان میزان دقیقی از خسارت‌های وارد شده را اعلام کرد.

وی ادامه داد: از بین این 10 کیلومتر، سه کیلومتر دچار آب شستگی شده که به منظور حفظ ایمنی مسافران و رعایت سیر قطارها، خط راه آهن در جنوب مسدود شد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود به زودی تعمیرات انجام و مسیر مجدد بازگشایی شود، یادآور شد: با این وجود، چهار رام قطار مسافربری برای آخرین روز سفرهای نوروزی در اندیمشک درنظر گرفته شد تا مسافران مسیرهای تهران و مشهد از این شهرستان بتوانند به مقصدهای خود اعزام شوند.

رسولی یادآور شد: در صورتی که مسافران مایل باشند و خود را به اندیمشک برسانند تا از این قطارها استفاده کنند 50 درصد از هزینه بلیط مسافران بازگشت داده خواهد شد.

مدیرعامل راه آهن کشور خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی‌های لازم در این خصوص به مسافرانی که بلیط تهیه کرده اند صورت گرفته است.

وی یادآور شد: همچنین مسافرانی که از وسایط نقلیه دیگر استفاده کرده اند می‌توانند بهای کامل بلیط خود را دریافت کنند.

اختصاص 50 واگن برای اسکان سیل‌زدگان خوزستان 

رسولی همچنین از اختصاص تعداد 50 واگن برای اسکان اضطراری سیل زدگان خوزستانی خبر داد که در خطوط فرعی نصب و ایجاد شده اند.

وی افزود: راه آهن در استان خوزستان در انتقال و تامین بخشی از آذوقه مردم با ستاد مدیریت بحران استان همکاری دارد.

بر اساس این گزارش، آب شستگی زیرسازی خط راه آهن در بلاک آهودشت به بامدژ در خوزستان بر اثر سیل کم سابقه در ساعت چهار صبح پنجشنبه، موجب مسدود شدن مسیر ریلی جنوب شد.

خطوط راه آهن جنوب 699 کیلومتر طول دارد که 264 کیلومتر خطوط فرعی، مانوری، صنعتی و تجاری دارد.