با اینکه هفته گذشته مقدار عرضه‌ نسبت به تقاضا در معاملات بازار سهام افزایش یافته بود، دیروز  برای دومین روز پیاپی شاهد سنگینی کفه تقاضا نسبت به عرضه هستیم؛ به طوری که بورس تهران میزبان رشد ۲۹۰۰ واحدی شاخص بود.

به گزارش ایسنا، دیروز زمان تسویه اعتباری کارگزاری‌ها به سر رسید و مقدار عرضه‌ها نسبت به تقاضا رشد را شاهد بود. ارزش و حجم معاملات بازار سرمایه ایران رشدی را تجربه کرد که ۷۰۰میلیارد تومان آن مربوط به اوراق صکوک سایپا بود. شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران دیروز ۲۹۰۰ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۶۷ هزار و ۳۷۱ واحدی بالا رفت. شاخص کل هم وزن نیز با ۲۱۷ واحد رشد مواجه شد و عدد ۳۱ هزار و ۳۲۲ اوحدی را تجربه کرد. اما در عین حال دیروز گروه خودرویی بیشترین تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند؛ به طوری که ایران خودرو و سایپا هرکدام به ترتیب ۱۷ و ۱۵ واحد شاخص‌های بازار را کاهش دادند. در گروه خودرو و ساخت قطعات دیروز قیمت بیشترین سهم‌ها روند کاهنده به خود گرفت. در این گروه حجم معاملات به ۲۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات رقم ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را تجربه کرد.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی قیمت اکثر سهم‌ها با روند افزایشی روبرو شد و حجم معاملات این گروه به ۴۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. همچنین ارزش داد و ستدها در این گروه به رقم ۳۲ میلیارد تومان دست یافت.

در گروه فلزات اساسی نیز قیمت سهم‌ها عمدتاً افزایشی بود و بسیاری از سهم‌ها بیش از یک درصد رشد قیمت را تجربه کردند. این گروه شاهد ارزش معاملات بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان بود. و حجم معاملات آن به ۳۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم به 1500میلیارد تومان را تجربه کرد و ارزش معاملات به ۲.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

آیفکس هم با ۲۶ واحد رشد روبرو شد و رقم ۲۰۹۶ واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار عدد ۱,۳۵۴ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به عدد ۹۴۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.