بانک ایران زمین و پژوهشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با هدف ایجاد بستر همکاری و هم‌افزایی در تامین و ارائه خدمات به صاحبان طرح‌های خلاق و کسب ‌وکارهای ‌نوپا (استارت آپ) تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، عبدالمجید پورسعید، مدیر عامل بانک، در مراسم عقد این تفاهم‌نامه با ابراز خرسندی از تعامل دو مجموعه، گفت: در عصر جدید که سرعت تغییر و رشد تکنولوژی بسیار بالاست، سازمان‌ها بدون نوآوری و خلاقیت هرچقدر هم که قدرتمند باشند از بین خواهند رفت.

وی افزود: در این میان توجه به استارت‌آپ‌های نوپا و بهره‌گیری از نوآوری آنها می‌تواند زمینه‌های رشد و تعالی اقتصاد در بهره‌گیری از این قابلیت‌ها را فراهم آورد. در ادامه فرهاد اینالویی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین نیز با تاکید بر اهمیت تزریق نوآوری از بیرون سازمان به داخل گفت: سمت و سوی بانکداری دیجیتال همواره بر اساس ایده‌های خلاقانه و نوآوری استوار است. ما در سه سال گذشته همواره بر اساس این اصل حرکت کرده‌ایم و در این مسیر از ایده‌های ارائه شده استقبال کرده و آنها را پیاده‌سازی کرده‌ایم. اینالوئی مشکلات این حوزه را عدم آشنایی استارت ‌‌آپ‌ها به خدمات بانکی دانست و گفت: یکی از مشکلات بزرگ این حوزه این است که استارت‌‌آپ‌ها بیشتر در حوزه پرداخت فعال هستند و به دلیل عدم آشنایی با سایر خدمات بانکی، کمتر به بخش‌های دیگر توجه دارند، که جا دارد در این زمینه نیز فعالیت‌هایی انجام شود. وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری بانک ایران زمین گفت: ما با راه‌اندازی این مرکز به دنبال شتاب‌دهی به استارت‌آپ‌هایی هستیم که با آموزش، محصول نهایی با خطاهای کمتر تولید کنند. بنابراین همکاری بانک ایران زمین با دانشگاه علامه طباطبایی از همین حیث بسیار با اهمیت است. اینالوئی افزود: دانشگاه علامه طباطبایی هم مانند دیگر دانشگاه‌ها مراکز رشد دارد. اما دانشگاه‌ها توان رسیدگی به تمام پروژه‌های مرکز رشد را ندارند در نتیجه بانک ایران زمین می‌تواند با برگزاری دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان و کار بر ایده‌های مرکز رشد، در مرکز نوآوری خود به این دانشگاه کمک کند. معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین گفت: ساختمان جدیدی که برای مرکز نوآوری در نظر گرفته ایم در حال تجهیز است و بزودی اولین استارت‌آپ ویکند را در این مرکز اجرا خواهیم کرد. این مرکز قابلیت شتاب‌دهی 20 استارت‌ آپ را بصورت همزمان خواهد داشت. در ادامه خیابانی، رئیس پژوهشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی ضمن ابراز خرسندی از تعامل دانشگاه و بانک ایران زمین گفت: یکی از مشکلات سال های اخیر ما در رشد اقتصادی اهمیت ندادن به بهای سرمایه انسانی در کنار ارزش فیزیکی و سرمایه است. در انتهای این مراسم که با حضور مدیرعامل، معاون فناوری اطلاعات، مدیر امور تحقیق و توسعه، رئیس روابط عمومی بانک ایران زمین و جمعی از مدیران دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ به امضای مدیران طرفین رسید.