عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: شاید از ابتدای سال تا انتهای سال تورم نقطه به نقطه کاهنده باشد، اما رویه تغییر نرخ ارز و نرخ پیش‌فروش سکه که توسط بانک مرکزی انجام شده، نشان می‌دهد که نرخ ارز در ابتدای سال آتی نیز افزایشی است و فرآیندهای فعلی اثر خیلی کوتاه مدتی دارد.

سهیل آل‌رسول در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین،  در خصوص سیاست‌هایی که دولت برای کنترل نرخ ارز و مهار تورم در پیش گرفته است، اظهار کرد: سیاست‌هایی همچون حراج سکه یا افزایش میزان ارز مسافرتی مسکن‌واره‌هایی است که برای جذب سرمایه‌های سرگردان استفاده می‌شوند و یک راه حل اساسی نیست.

او افزود: صاحبنظران اقتصادی، به صورت شفاف درباره این که حجم نقدینگی مهار نشده است، صحبت کرده‌اند و به نظر می‌رسد مقصر اصلی چنین فضایی هم، مشخصا بازدهی پایین سرمایه‌گذاری است.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: وقتی بازدهی نرخ سرمایه‌گذاری در طول سال منفی باشد و سرمایه‌گذاری چه در پروژه‌های زیربنایی و چه در پروژه‌های مولد تولید انجام نشود، بدون شک انجام سیاست‌های مالی فعلی فقط می‌تواند در مقطع‌های خیلی کوتاهی جوابگو باشد. آل‌رسول تصریح کرد: در چنین شرایطی ناترازی‌های ارزی، ناترازی زیرساخت انرژی و در نهایت ناترازی واردات و صادرات کالا امانی برای کنترل تورم نمی‌گذارد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در مورد راهکارهای خروج از وضعیت اقتصادی فعلی نیز گفت: عدم آشفتگی در نظام تصمیم‌گیری، عدم اتخاذ تصمیم‌های دفعی در حوزه اقتصاد و بها دادن جدی‌تر به نظرات صاحبنظران اقتصادی بخش خصوصی مواردی است که مورد تاکید اتاق تهران است، اما توجهی نمی‌شود.