رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند نزولی قیمت طلا و سکه در بازار، شرایط تقاضا را بحرانی خواند و گفت: بازار طلافروشان در رکود است.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین، با اشاره به روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: بخشی از این کاهش قیمت به دلیل عرضه سکه بوده است روز گذشته نیم سکه نیز به حراج بانک مرکزی اضافه شد، از طرف دیگر قیمت ارز نیز کاهش یافت.

او اضافه کرد: شرایط تقاضا در رکود قرار دارد و صنعت ما انتظار نداشت در روزهای پایانی سال، تغییری در داد و ستدها ایجاد نشود؛ بنابراین شرایط خوبی برای صنعت ما مهیا نیست و امیدواریم در روزهای پایانی سال روند تغییر کند و مقداری مشکلات صنعت ما حل شود.

این مقام صنفی در پیش‌بینی از بازار سکه و طلا در روزهای پایانی سال نیز بیان کرد: باید دید در روزهای آینده شرایط عرضه سکه، بازارهای جهانی، نرخ ارز و عرضه و تقاضا به چه سمتی حرکت می‌کند البته وضعیت تقاضا مساعد نیست و به نظر نیز نمی‌رسد در روزهای پایانی سال تغییری در بازار رخ دهد.

فروش  طلای  دست دوم   ممنوع   می‌شود

بذرافشان با اشاره به تشکیل اولین جلسه رسمی کارگروه تخصصی طلا، جواهر، سکه و نقره اتاق اصناف تهران، عنوان کرد: در رابطه‌ با آینده صنف و مشکلات سامانه جامع تجارت، همان طور که در جلسه اخیر با معاون اول رییس جمهور مطرح شد قرار است نامه‌نگاری‌ها از طریق اتحادیه شهرها انجام شود و موضوعات مختلف سامانه جامع تجارت و تبعاتی که در آینده در صورت اجرا پیش بیاید، به ارگان‌های مختلف اعلام شود.

او در باره دیگر موضوعات این جلسه اظهار داشت: کد آیسیک دست‌دوم‌فروشی باید در صنف ما باطل شود که بر این اساس، قرار شد از طریق کارگروه، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف نسبت به ابطال کد آیسیک اقدامات لازم انجام صورت گرفته و این کد از مجوزها حذف شده تا مشکلاتی که تولید دارد حل شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه نیاز است تا نگاه مسئولین به شرایط اقتصادی مردم تغییر کند، گفت: امیدواریم وضعیت معیشت اقتصادی تغییر کند و مسئولین دولتی و نمایندگان جدید نسبت به حوزه اصناف و مردم جامعه در رابطه با شرایط بهتر و رفاه بیشتر و پررنگ‌کردن حضور اصناف در کارهای تخصصی اقدامات لازم را انجام دهند.