جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو، به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد و در این پرونده ۶۸۱۶ دستگاه خودرو از سوی متهمان قاچاق سازمان یافته شده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، موضوع اتهامی این پرونده که دارای ۹۹ متهم است، قاچاق سازمان یافته ۶ هزار و ۸۱۶ دستگاه خودرو است که ۱۲ متهم این پرونده شرکت‌های ثبت سفارش خودرو هستند که در زمره متهمان حقوقی قرار دارند.

در ابتدای جلسه دادگاه با اعلام قاضی صلواتی، یزدانی فر نماینده دادستان برای قرائت کیفرخواست ۲۵۰ صفحه‌ای پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت: ابوالفضل صیادی مدیر اجرایی وقت شرکت فناوران اعتماد راهبر متهم ردیف اول این پرونده است و متهم به مشارکت در اخلال گسترده در نظام اقتصادی کشور از طریق مشارکت در قاچاق سازمان یافته خودرو خارجی به تعداد ۶ هزار و ۸۱۶ دستگاه با علم به موثر بودن اقدام در مقابله با نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در جعل رایانه‌ای در جریان ثبت سفارش خودرو و مشارکت در نقض قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات دولتی است. نماینده دادستان در ادامه مجتبی خسروتاج، معاون سابق وزیر صمت و رئیس سابق سازمان توسعه تجارت؛ علی علی آبادی فرهانی، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت؛ فرزاد محمدی معاون دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت؛ ولی‌الله افخمی، معاون وقت وزیر صمت و رئیس سابق سازمان توسعه تجارت؛ مریم رحیمی، مدیرعامل شرکت تجارت فراداده کوشا همسر متهم ردیف اول پرونده؛ محمد آذرمهر؛ محمدحسین ممتحن و هاشم روایی را متهمان ردیف دوم تا یازدهم اعلام و موارد اتهامی هر یک را بیان کرد.

در پایان این جلسه دادگاه، قاضی صلواتی ضمن اعلام ختم جلسه، زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه را امروز شانزدهم آبان ساعت ۹ صبح اعلام کرد.