زنگنه: 

پتروپارس به تنهایی فاز ۱۱ پارس جنوبی را تکمیل می‌کند

وزیر نفت با بیان اینکه شرکت «سی. ان. پی. سی» و «توتال» کاملا از قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی خارج شدند، از آغاز به کار شرکت «پتروپارس» برای توسعه واحد اول این فاز خبر داد.

به گزارش خانه ملت، «بیژن نامدار زنگنه» با اشاره به آخرین وضعیت توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی، گفت: اگرچه «شرکت پتروپارس» از قبل برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی همراهِ شرکت توتال فرانسه و شرکت سی. ان. پی. سی چین بود اما اکنون با خارج شدن دو شرکت دیگر از قرارداد، پتروپارس کاملا جای آنها را گرفته و توسعه واحد اول فاز ۱۱ پارس جنوبی به این شرکت محول شده است. زنگنه با بیان اینکه شرکت پتروپارس فقط امکان توسعه واحد اول فاز ۱۱ پارس جنوبی را دارد (که کار تولید گاز، همچون مابقی فازها را انجام می‌دهد)، افزود: فعلا به لحاظ تکنولوژیک و طراحی، امکان توسعه واحد دوم این میدان گازی توسط پتروپارس وجود ندارد. وزیر نفت اضافه کرد: شرکت پتروپارس کار خود را آغاز کرده و در حال انعقاد قرارداد برای «اصلاح جکت» و «تامین کالاهای اساسی به منظور حفاری چاه‌ها» هستند.

    

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور:

رسته و رشته شغلی برای پناهندگان ایجاد می‌شود

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با هشدار به اتباعی که به صورت غیرقانونی وارد خاک ایران شده‌ و هم اکنون مشغول به کار هستند؛ از همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص ایجاد رسته و رشته شغلی برای پناهندگان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی محمودی در خصوص رسته و رشته شغلی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از اتباع و مهاجرین خارجی که به صورت قانونی وارد خاک ایران شده‌اند و مشغول به کار درحرفه‌های مختلف هستند؛ تلاش کردیم شرایطی را فراهم کنیم تا این افراد در رسته و رشته شغلی که در آن متبحر هستند پس از دریافت کارت کار فعالیت خود را ادامه دهند تا در زمان بازگشت به کشور خود بتوانند به فردی تأثیرگذار تبدیل شوند.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی در ادامه افزود: در آمایش ۱۴ طبق تفاهم نامه‌ای که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم قرار بر این شد هر کدام از اتباع در هر رشته‌ای که کار می کند چه به صورت خود اظهاری و چه به صورت راستی آزمایی مشاغل، بررسی شوند.

محمودی گفت: به این ترتیب هر کدام از اتباع با همان رسته و رشته شغلی که دارند می‌توانند کار داشته باشند به طور مثال فردی که مشغول انجام کارهای ساختمانی است رسته شغلی این فرد می شود ساختمانی و رشته شغلی این فرد می‌شود گچ کاری یا سیمان کاری.

    

در بودجه ۹۹

اعتبارات لایروبی رودخانه‌ها و سدسازی افزایش یافت

وزیر نیرو از افزایش اعتبارات موردنیاز لایروبی رودخانه‌ها و سدسازی در لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا اردکانیان درباره لایروبی رودخانه‌ها، گفت: اگرچه در حال حاضر طرح‌های مربوط به لایروبی رودخانه‌ها آماده شده اما اجرای آن متناسب با اعتبارات در نظر گرفته شده است، در واقع وزارت نیرو به میزان تخصیص اعتبار می‌تواند لایروبی رودخانه‌ها را اجرایی کند. وزیر نیرو با بیان اینکه لایروبی رودخانه‌ها به منابع مالی نیاز دارد، افزود: پس از سیل‌های ابتدای سال جاری به لایروبی رودخانه‌ها توجه بیشتری شد و اعتبارات برای اجرای پروژه‌های این حوزه افزایش یافت.