رئیس بازرسی اتاق اصناف تهران گفت: ما هر ساله این بحث را داریم که برگزاری نمایشگاه پاییزه و بهاره یا هر موضوعیت دیگر به اصناف آسیب می‌زند. واحدهای صنفی فعال در حوزه لوازم التحریر از هفته ها پیش شروع به خریداری کالا کردند که در آستانه آغاز سال تحصیلی آنها را بفروش برسانند اما یک دفعه این نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود آن هم بدون نظارت اتاق اصناف که حداقل غرفه‌ها را به واحدهای صنفی یا تولید کننده واگذار شود. 

حسین درودیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص اظهارات میرآخورلو، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر وقوع تخلفات متعدد و گران فروشی در نمایشگاه لوازم‌التحریر گفت: نمایشگاه دیروز افتتاح شد اما به فاصله چند ساعت مصاحبه‌ای از ایشان منتشر شد که تخلفات عمده‌ای گزارش شده که بیشتر آنها گران فروشی بوده، در حالیکه قیمت‌های لوازم‌التحریر توسط این سازمان مشخص شده بود و حتی اتاق اصناف 40 نفر نیروی بازرس در اختیار آنها قرار داده بود.

درودیان با انتقاد از برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها گفت: ما هر سال این بحث را داریم که برگزاری نمایشگاه پاییزه و بهاره یا هر موضوعیت دیگر به اصناف آسیب می‌زند. واحدهای صنفی فعال در حوزه لوازم‌التحریر از هفته‌ها پیش شروع به خریداری کالا کردند که در آستانه آغاز سال تحصیلی آنها را بفروش برسانند اما یک دفعه این نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود، آن هم بدون نظارت اتاق اصناف که حداقل غرفه‌ها را به واحدهای صنفی یا تولیدکننده واگذار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه‌های امسال توسط سازمان حمایت برگزار می‌شود و تا آنجایی که من اطلاع دارم تعداد کمی از تولیدکننده‌ها از آن استقبال کردند به طوری که در بوستان گفتگو فقط 110 تا 120 غرفه وجود دارد در حالیکه در سال‌های قبل که اتاق اصناف آن را برگزار می‌کرد حداقل 700 واحد صنفی و تولیدکننده خواهان حضور در این نمایشگاه بودند اما اکنون وضعیت به گونه‌ای است که هر کسی می‌تواند در خواست غرفه بدهد و کالا عرضه کند و هیچ اتحادیه‌ای بر روند عرضه و تقاضا نظارت ندارد و در این بین، مصرف‌کننده است که بیشترین آسیب را می‌بیند.