قائم مقام وزیر صمت در گفت‌وگو با ایلنا: 

 دولت برنامه‌ای برای حذف ارز ترجیحی ندارد 

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: اینکه برخی کالاها به سمت بندر امام خمینی و انبارهای جنوبی کشور منتقل می‌شوند به سبب انباشت کالا و دپو جهت تکمیل ذخائر کشور است به این یعنی که ما بیش از مصرف جاری سال 98، این کالاها را وارد کرده‌ایم. حسین مدرس خیابانی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص قیمت کالاهای اساسی و نگرانی برخی‌ها به دلیل موج بعدی تورم به خصوص در ایام عید گفت: دولت همه تلاش خود را می‌کند که کالاها در سال جاری دیگر گران نشوند و امیدوار هستیم که دیگر موج تورم نداشته باشیم. وی درخصوص وضعیت تامین کالاهای اساسی گفت: اکنون در وضعیت خوبی در بحث تامین کالاهای اساسی به سر می‌بریم. علاوه بر اینکه نیاز جاری کشور کاملا تامین شده است ذخایر استراتژیک نیز در حال تکمیل است.  خیابانی با اشاره به انتشار برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر انتقال برخی کالاها به سمت جنوب کشور گفت: اینکه برخی کالاها به سمت بندر امام خمینی و انبارهای جنوبی کشور منتقل می‌شوند به سبب انباشت کالا و دپو جهت تکمیل ذخایر کشور است، به این معنی که ما بیش از مصرف جاری سال 98، این کالاها را وارد کردیم. وی در خصوص حذف ارز 4200 تومانی گفت: دولت فعلا هیچ برنامه‌ای برای حذف این ارز ندارد و مطابق مصوبات قبلی، برخی کالاها با استفاده از این ارز  یارانه‌ای وارد می‌شود. قائم مقام وزیر صمت تصریح کرد: اگر این ارز به صورت هدفمند توزیع شود و تاثیرگذاری مستقیم بر روی قیمت‌ها داشته باشد باید تلاش کرد که روند پرداخت آن حفظ شود ولی آنجا که فایده ندارد و باز هم کالا به قیمت گران‌تر عرضه می‌شود ما آن را حذف خواهیم کرد.

    

معاون وزیر نفت در امور گاز در گفت‌وگو با ایلنا:

فعلا برای پروژه گازی، شکایت از پاکستان مطرح نیست

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: هنوز بحث شکایت از بابت ما حقوقی نشده و برنامه ما بر مبنای این است که تعامل کنیم و امید داریم که پاکستان به شبکه ما متصل خواهد شد. محسن منتظر تربتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین وضعیت صادرات گاز به پاکستان اظهار داشت: هنوز اتفاق خاصی در روند این پروژه نیفتاده، مقامات اسلام آباد موضع خود را پررنگ مطرح کرده بودند. وی افزود: ما فارغ از موضوع پاکستان توسعه خطوط را به واسطه نیازهایی که در چابهار و منطقه مکران وجود دارد، پاسخ می‌دهیم و پاکستان هم هر زمان آمادگی خود را اعلام کند ما هیچ محدودیتی برای اتصال و تامین گاز این کشور نخواهیم داشت. مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران  درباره شکایت از این کشور بابت عدم اجرای پروژه گفت: هنوز بحث شکایت از بابت ما حقوقی نشده و برنامه ما بر مبنای این است که تعامل کنیم و امید داریم که پاکستان به شبکه ما متصل خواهد شد.

    

در صرافی بانک‌ها؛ نرخ فروش دلار ۱۱ هزار و ۳۰۰تومان اعلام شد

صرافی‌های بانک‌ها از صبح دیروز، نهم‌ شهریور، قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند. به گزارش ایلنا، صرافی‌های بانک‌ها از صبح دیروز، نهم‌ شهریور، قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند. برهمین‌ اساس طی دیروز قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان است. گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.