آغاز طرح تخفیف 50 درصدی فیبرواسکن کبدی در بیمارستان کیش

طرح فیبرواسکن کبدی باتخفیف 50 درصد از یکشنبه 6 مرداد در بیمارستان کیش آغاز شد.

به گزارش ایلنا؛ این طرح به مناسبت روز جهانی هپاتیت و با هدف پایش بیماری های کبدی و تشخیص و درمان به موقع مبتلایان به این عارضه، از یکشنبه 6 مرداد در بیمارستان کیش آغاز شده و تا 13 مرداد ادامه خواهد داشت.

علاقمندان به استفاده از خدمات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در زمینه تشخیص بیماری های کبدی می توانند در طول اجرای این طرح صبح ها از ساعت 11 تا 13 و بعد از ظهرها 19 و سی دقیقه تا 21 به بیمارستان کیش مراجعه کنند. اجرای این طرح برای بیماران هپاتیتی رایگان است.

ساکنان جزیره کیش هم می توانند با تخفیف 50 درصدی و استفاده از فیبرو اسکن پیشرفته ترین دستگاه تشخیص ضایعات کبدی از سلامت خود مطمئن شوند.

لازم به ذکر است ۲۸ جولای (6 مرداد) روز تولد دکتر برانچ بلومبرگ( ۲۰۱۱-۱۹۲۵) روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده است. دکتر بلومبرگ ویروس هپاتیتB را در سال ۱۹۶۷ شناسایی کرده و دو سال پس از آن اولین واکسن هپاتیت B را ساخت و به این دلیل موفق به اخذ جایزه نوبل شد.

هپاتیت های ویروسی به واسطه ی آلودگی به یکی از ۵ نوع ویروسA،B،C،D و یا E ایجاد می شوند. همه این ویروس ها سبب التهاب کبد می شوند و هپاتیت های مزمنB وC می توانند منجر به سیروز و سرطان کبد شوند. هپاتیت‌های ویروسی یکی از تهدید‌های سلامت جهانی به شمار می روند. ۲۴۰ میلیون نفر در دنیا به هپاتیت مزمنB و حدود ۱۵۰ میلیون نفر نیز به هپاتیتC مزمن مبتلا هستند.

    

بهره‌مندی نمازگزاران ازخدمات ایستگاه سلامت در مصلای کیش

داوطلبان جمعیت هلال احمر کیش پس از برپایی نماز پرشکوه جمعه در مصلی، به نمازگزاران خدمات درمانی رایگان ارائه کردند.

به گزارش ایلنا؛ همزمان با برگزاری آیین پرشکوه گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور درسال 1358 که همزمان باسایر شهرها روز جمعه4 مرداد  با برپایی فریضه عبادی -  سیاسی نماز جمعه در مصلای کیش برگزار شد، داوطلبان جمعیت هلال احمر کیش در ایستگاه  سلامت ، با انجام تست رایگان فشارخون ،قندخون و ویزیت رایگان در مصلای کیش به بیش از 250 نمازگزارخدمات درمانی رایگان ارائه کردند.

شایان ذکر است این برنامه با هماهنگی جمعیت هلال احمر کیش و با حضور دکتر مصطفی نادعلی نژاد رییس  بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، معاون فنی درمانی بیمارستان دکتر مهران روشن و کادر درمانی این بیمارستان و جمعیت هلال احمر کیش درایستگاه سلامت اجرا شد.