آشنایی با عارضه ‌و خطاهای دارویی در بیمارستان کیش

دوره آموزشی آشنایی با عارضه و خطاهای دارویی با حضور مسئولان و کارکنان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ این دوره آموزشی طبق برنامه ریزی سالیانه و بر اساس دستورالعمل معاونت غذا و دارو، سه شنبه 25 تیر با حضور دکتر مهران روشن معاون فنی و درمانی بیمارستان ، دکتر فرشته نعمت الهی مسئول فنی داروخانه، مترون،پرسنل بخش درمان و سرپرستاران این مجموعه برگزار شد.

دراین دوره که با عنوان کلاس آموزشیADR  برگزار می شود و براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، آشنایی با عارضه ‌ناخواسته دارویی نام گرفته است شرکت کنندگان با تعریف، علایم و  چگونگی گزارش واکنش های ناخواسته و زیان آور مصرف دارو در دوزهای معمول جهت پیشگیری، ‌تشخیص و درمان بیماری یا تغییر عملکرد فیزیولوژیکی آشنا شدند.

دکتر فرشته نعمت الهی مسئول فنی داروخانه در این خصوص گفت:  مصرف ایمن و سالم داروها برای پزشکان و داروسازان، پرستاران، مراجع قانونی دارویی، وزارت بهداشت، شرکتهای داروسازی و عموم جامعه مقوله ای مهم و اساسی است و اگر چه هدف تمام دست اندرکاران حفظ سلامت جامعه، استفاده از داروها بدون ایجاد ضرر و زیان برای بیمار می باشد ،اما هیچ دارویی بدون ایجاد عارضه وجود ندارد .

    

همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود

گرامیداشت چهلمین سال برپایی نمازجمعه  در کیش

مراسم گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور،4 مرداد در مصلای بزرگ کیش برگزارمی شود.

به گزارش ایلنا؛ در راستای تکریم جایگاه سیاسی عبادی نماز جمعه و جلوه های ماندگار این فریضه دینی در 4 دهه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، مراسم بزرگداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور به امامت آیت الله طالقانی در جمعه 5 مرداد سال 1358 در تهران ، همزمان با سایر شهرهای میهن اسلامی ساعت 12 روزجمعه 4 مرداد در مصلای بزرگ جزیره کیش برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی سخنران این مراسم است. پس از آن نیز نماز جمعه با حضور جمع گسترده نمازگزاران به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش اقامه می شود.

    

نشست هم اندیشی تکنولوژی عالی بتن در منطقه آزاد کیش

نشست هم اندیشی تکنولوژی عالی بتن، با حضور معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش و با هدف ارتقا سطح دانش ساخت و سازها در کیش برگزار می شود.

به گزارش ایلنا؛ این نشست برای آشنایی با ضرورت استفاده از پوزولان ها، ارتقا کیفیت مصالح مصرفی و صنعتی سازی ساخت، چهارشنبه دوم مرداد ساعت 16 و سی دقیقه در مرکز همایش‌های بین المللی کیش آغاز می شود.

گفتنی است دکتر خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، مهندس واحدی و مهندس نوری سخنرانان این نشست هستند.