انصراف نیکی میناژ از اجرا در عربستان سعودی

پس‌ازآن که خبر اجرای نیکی میناژ، خواننده زن و رپر جنجالی آمریکایی، در فستیوال جده حاشیه‌ساز شد، این خواننده درنهایت از اجرا در عربستان سعودی منصرف شد. به گزارش آسوشیتدپرس و ایسنا، خبر اجرای «نیکی میناژ»، رپر آمریکایی، در فستیوال موسیقی جده چندی پیش اعلام‌شده بود، اما با توجه به سبک اجرا و نحوه پوشش این خواننده، اجرای چنین کنسرتی در کشوری که اسلام ازآنجا ظهور کرده است، تعجب و حیرت بسیاری را برانگیخت.

اخیراً یک بنیاد دفاع از حقوق بشر از این خواننده خواست با توجه به نادیده گرفته شدن معیارهایی از به رسمیت شناختن هم‌جنس‌گرایی گرفته تا برابری حقوق زن و مرد و آزادی بیان در کشور عربستان، از شرکت در این رویداد صرف‌نظر کند.

«نیکی میناژ» اخیراً در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از در نظر گرفتن بازتاب‌های این اجرا، تصمیم گرفتم اجرای کنسرت در فستیوال جده را لغو کنم». پیش‌ازاین «نلی» و «ماریا کری» نیز در این جشنواره موسیقی بین‌المللی شرکت کرده و البته موردانتقاد قرارگرفته بودند. حال شاهزاده عربستان که با تصمیم‌های متناقضی در ماه‌های گذشته، شرایط عجیبی را برای این کشورِ به‌شدت سنت‌گرا اما مدعی ایفای نقش در تحولات مدرن جهانی رقم‌زده، با وضعیت دشوار جدیدی مواجه شده است؛ از یک‌سو لغو اجرای کنسرت موسیقی جنجالی به دلیل رعایت نشدن حقوق زنان در عربستان سعودی، از سوی دیگر، هزینه دادن بابت حمایت نکردن از حقوق هم‌جنس‌گرایان در سرزمین وحی.

    

جزئیات کنسرت حسین زمان در برج میلاد

حسین زمان پس از ۱۷ سال دوری از صحنه، کنسرتی را در برج میلاد تهران برگزار می‌‌کند. حسین زمان در این کنسرت با همراهی ارکستری ۳۰ نفره به رهبری صابر جعفری روی صحنه خواهد رفت و گلچینی از قطعات گذشته خود را به همراه چند قطعه جدید اجرا می‌‌کند. در این برنامه نوازندگانی همچون بابک ریاحی‌پور، حسن فراهانی و حسین شریفی که سابقه همکاری با حسین زمان را داشتند نیز حضور خواهند داشت. کنسرت حسین زمان سوم مردادماه سال جاری در مرکز همایش‌‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.