بسیاری از گالری‌های تهران در حالی که بر اساس یک رسم قدیمی در تعطیلات نوروز امسال نیز نمایشگاهی ارائه نداده بودند، برای پایان این هفته و در نخستین ماه سال ۹۸ نمایشگاه‌هایی را در نظر گرفته‌اند.ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی نمایشگاه‌ها که در این ایام برقرار هستند:

نمایشگاه انفرادی نقاشی زینب پور اسکندریان با عنوان «آنجای دیگر» که از تاریخ ۱۶ فروردین‌ماه در گالری سایه افتتاح شده است، تا ۲۱ فروردین ادامه دارد. همچنین این گالری از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ فروردین میزبان نمایشگاه انفرادی چیدمان نسرین یوسفی با عنوان «خویشتن» است. نمایشگاه انفرادی نقاشی جوزپه سالواتوره باریلارو با عنوان «هویت اشکال» از تاریخ ۲۳ فروردین تا دوم اردیبهشت ماه در گالری ساربان برپاست.گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ واقع شده و هر روز (به غیر از سه‌شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا۲۰ امکان بازدید دارد.همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی فریبا گرجیان با عنوان «منحنی فراموشی» از ۲۳فروردین تا چهارم اردیبهشت ماه در گالری سیحون برگزار می‌شود.این گالری از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید دارد. گالری شیرین نیز از تاریخ ۲۳ فروردین ماه تا چهارم اردیبهشت ماه میزبان دو نمایشگاه خواهد بود. بر این اساس نمایشگاه انفرادی فرح سلطانی با عنوان «بی‌شمار» و نمایشگاه گروهی با عنوان «نورچشمی‌های اتاق آئینه» نخستین نمایشگاه‌های سال ۹۸ این گالری محسوب می‌شوند.این گالری در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ۱۳، پلاک ۵ واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ اعلام شده است.

گالری دنا نیز در نخستین ماه سال ۹۸، از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ فروردین میزبان دو نمایشگاه گروهی تصویرسازی آثار نگین احتسابیان، سارا افضلی، هاله پارسا زادگان، جمال رحمتی، هادی رحمتی، افسانه صانعی، نوروز عباسی و علی کیانی با عنوان «مرغ سحر» و نمایشگاه انفرادی عکس حسنا شهامی‌پور با عنوان «زمان بین پرانتز» است. گالری طراحان آزاد نیز از ۱۶ فروردین ماه میزبان نمایشگاه گروهی گرافیک است که تا ۲۸ فروردین ماه نیز ادامه دارد. در این نمایشگاه آثار مجتبی ادیبی، ابوسعید اسکندری، گلناز اسماعیلی، رضا باباجانی، پیمان پورحسین، مازیار پهلوان، بهراد جوانبخت، شهرزاد چنگلوایی، محمد خداشناس، هما دلورای، ایمان راد، ساناز سلطانی، رضا عابدینی، کسری عابدینی، محمدرضا عبدالعلی، وحید عرفانیان، علیرضا عسکری فر، هومن علیزاده، مریم عنایتی، فرهاد فزونی، امیر علی قاسمی، آریا کسایی، سام کشمیری، مسعود مرگان، آرمین مهدوی، علی میرعظیمی، امید نعم الحبیب، رامبد والا و ... ارائه شده است. همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی آزاده مدنی از ۳۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه در این گالری برپا خواهد بود. نمایشگاه انفرادی نقاشی شهین تابان‌فر با عنوان «موج» نیز ار ۲۳ فروردین تا ۳۰ فروردین در گالری آریا برگزار می‌شود. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه از هر روز ۱۴ تا ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری اُ از ۲۳ فروردین ماه تا چهارم اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه انفرادی داریوش حسینی خواهد بود.همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۱ اعلام شده است. نمایشگاه گروهی «جنگجو» از ۲۳ فروردین تا سوم اردیبهشت ماه در گالری والی برگزار است.گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده و ساعت بازدید نیز از هر روز (به غیر از شنبه‌ها) ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶تا ۲۰ اعلام شده است. نمایشگاه انفرادی فریدون امیدی با عنوان «درخشش» از ۳۰ فروردین ماه تا ۹ اردیبهشت ماه در گالری ایوان برگزار می‌شود.همچنین ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز (به غیر از شنبه‌ها) ساعت ۱۶تا ۲۰ اعلام شده است.