از سوى دبیرخانه مشخص شد

نمایش‌های ایرانی بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر

هفت نمایش ایرانی به بخش مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل سى‌وهفتمین جشنواره بین‌المللى تئاتر فجر راه پیدا کردند. به گزارش روابط عمومى این جشنواره، قطب‌الدین صادقی، اردشیر صالح‌پور و عطاالله کوپال گروه انتخاب این بخش، از میان آثار رسیده هفت اثر را شایسته راه یابى به مرحله  نهایى دانسته اند.

 اسامى این هفت نمایش به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

1.«ابلوموف» به کارگردانی سیاوش بهادری راد از تهران

 2.«استیو جابز» به کارگردانی مهران رنجبر از تهران

3.«او» به کارگردانی آرش دادگر از تهران

4.«دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان» به کارگردانی فرهاد فزونی از تهران

5.«مادر» به کارگردانی مجید کاظم‌زاده مژدهی از رشت

6.«مرگ و پنگوئن» به کارگردانی پیام دهکردی از تهران

7.«نمایش» به کارگردانی مسعود (علی اکبر) حق‌پناه از آمل مازندران

گفتنی است سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از 22 بهمن تا 4 اسفند برگزار خواهد شد.

    


بازیگران نام‌آشنا به جشنواره‌ سی و هفتم تئاتر فجر می‌آیند

به گزارش روابط عمومی سی‌وهفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر، در جشنواره‌ سی‌وهفتم در کنار بازیگران جوان و خوش‌آتیه‌ای که شاید هنوز چندان برای علاقه‌مندان به تئاتر شناخته شده نباشد، زنان و مردان هنرمندی در عرصه بازیگری نیز حضور دارند که نام‌شان و آن‌چه بر روی صحنه می‌سازند نه تنها اهالی تئاتر که عامه مردم را نیز به سالن می‌کشاند. 

بر همین اساس جشنواره سی‌وهفتم در بخش «مسابقه بین‌الملل» شاهد حضور چهره‌هایی چون پیام دهکردی در نمایش «ابلوموف»، فاطمه معتمدآریا، حمیدرضا آذرنگ و علی سلیمانی در نمایش «خنکای ختم خاطره»، پگاه آهنگرانی در نمایش «دستورالعمل‌های پرواز برای خدمه و خلبان»، حسین پاکدل و مارال فرجاد در نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» و آتیلا پسیانی، ‎نگار جواهریان، ‎پانته‌آ پناهی‌ها در نمایش «نام‌بُرده» است.

پسیانی هم‌چنین در این بخش با نمایش «طناب» روی صحنه می‌رود، نمایشی که رامین ناصرنصیر و علی شادمان نیز در آن حضور دارند. 

در بخش «مسابقه ایران دو» سی‌وهفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر نیز به نام‌هایی چون رضا بهبودی در «خرده نان»، مسعود کرامتی، بهناز جعفری و احمد ساعتچیان در«شازده کوچولو» و هومن حاجی‌عبداللهی در «تناسخ، سه تا سی‌وپنج تومن» برمی‌خوریم. در بخش مهمان نیز نام سه زن؛ رویا تیموریان، مریم سعادت و مائده طهماسبی است که در نمایش «خانه برناردا آلبا» اثر علی رفیعی جلب توجه می‌کند.

در میان نمایش‌هایی که به مناسبت «چهل سالگی انقلاب اسلامی» روی صحنه می‌روند هم می‌توان از بازیگرانی چون فریبا کوثری، میترا حجار و سام قریبیان در نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی هادی مرزبان و حضور میر طاهر مظلومی در یکی از نمایش‌های رادیویی نام برد. 

در بخش «مسابقه ایران یک»، «تئاتر خیابانی»، «دیگرگونه‌های اجرایی» و «نمایش‌های رادیویی» نیز پیشکسوتان و جوانانی حضور دارند که بازی هر کدام بی‌شک در درخشان‌تر شدن اجرایی که خواهیم دید موثر است.