مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد مذاکراتی برای تشکیل شورای تعیین قیمت بلیت‌های تئاتر انجام شده تا دیگر قیمت‌های غیراستاندارد و گران برای بلیت نمایش‌ها تعیین نشود.

شهرام کرمی در مورد نیاز به شکل‌گیری سازوکاری قانونی برای تعیین کف و سقف بهای بلیت آثار نمایشی گفت: تا به حال تئاتر درگیر چنین وضعیتی نشده بود و در سالن‌های دولتی تئاتر، نرخ‌گذاری بلیت‌ها به‌صورت معقول بوده و نگرانی ایجاد نمی‌کرد. ولی در چند سال اخیر، با شکل‎گیری سالن‎های خصوصی نرخ‎گذاری بلیت‎ها باعث نگرانی شده است.

کرمی در مورد این‌که تشکیل چنین شورایی تنها توسط خانه تئاتر نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و باید به مانند شورای صنفی نمایش سازمان سینمایی متشکل از بدنه دولتی و هم‌چنین نهاد صنفی باشد، بیان کرد: تنها صنف نمی‌تواند این شورا را تشکیل دهد و اداره کل هنرهای نمایشی و خانه تئاتر باید در کنار هم دارای چنین شورایی شوند. ضرورت ایجاد این شورا احساس شده و امیدوارم هر چه زودتر شکل بگیرد. وی درباره این نکته که بخش اعظمی از هزینه‌های تولید برخی آثار نمایشی، به دلیل دستمزد بالای بازیگران چهره‌ای است که در آن‌ها حضور دارند و این روند نباید باعث شود تا فشار تامین هزینه‌های گزاف بر مخاطب تئاتر وارد شود، تصریح کرد: یکی از دلایل اعتراض به قیمت‌گذاری بالای بلیت تئاتر این است که نباید به مخاطب تئاتر فشار بیاید. ما نباید به سمتی برویم که تئاتر تبدیل به هنری لوکس شود. ما سعی می‌کنیم تا اعتبار محدودی که در اختیار داریم به صورت عادلانه تقسیم کنیم. از طرف دیگر تئاتر مدت‌ها است گریبانگیر این شده که برای فروش بیشتر سراغ چهره‌ها برود و این هزینه‌های تولید را بالا برده است.