حسن فتحی «ازدواج به سبک ایرانی ۲» را می‌سازد

فتحی می‌گوید: پس از ساخت فیلم «ازدواج به سبک ایرانی» صحبت هایی با زنده یاد علی معلم تهیه‌کننده کار برای ساخت«ازدواج به سبک ایرانی ۲» داشتیم و من سیناپسی از فیلمنامه را نوشتم، با این تفاوت که قرار بود این بار اتفاقات در آمریکا بگذرد. فتحی با اشاره به اینکه در قسمت دوم این فیلم سینمایی، این بار مرد ایرانی به دختر آمریکایی علاقه‌مند می‌شود، اذعان کرد: در این داستان هم مانند قسمت اول، پدر و مادر دختر، مخالف ازدواج او با مرد ایرانی هستند. کارگردان «پستچی سه بار در نمی‌زند» درباره دلیل تعویق ساخت قسمت دوم «ازدواج به سبک ایرانی» عنوان کرد: پس از نوشتن طرح اولیه «ازدواج به سبک ایرانی ۲» درگیر ساخت چند پروژه شدم تا یک سال قبل از فوت علی معلم که مذاکرات مجدد انجام شد و با مینو فرشچی نیز برای نگارش فیلمنامه «ازدواج به سبک ایرانی ۲» با نام «ازدواج به سبک آمریکایی» صحبت‌هایی انجام شد. کارگردان «شهرزاد» در پایان عنوان کرد: برنامه ساخت قسمت دوم این فیلم سینمایی در دستور کار ماست و با خانم آذر معماریان همسر علی معلم و امید معلم پسر او در تماس هستیم که بتوانیم «ازدواج به سبک ایرانی ۲» را بسازیم. با موافقت شورای پروانه ساخت، فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و «عامه‌پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی مجوز ساخت گرفت.

    

امین حیایی در سریال «آقازاده»

امین حیایی پیش از این در نخستین سریال شبکه نمایش خانگی یعنی "قلب یخی" با ایفای نقشی که مرموزترین و چندوجهی‌ترین شخصیت این سریال به حساب می‌آمد با عنقا کار کرده بود و حالا برای ایفای نقشی پر فراز و نشیب که چالشی جدید برای دوران امروز بازیگری او به حساب می‌آید به کار تازه عنقا پیوسته است تا در این مجموعه نیز توانمندی خود را محک بزند. این بازیگر بعد از دومین و البته آخرین تجربه‌اش در شبکه نمایش خانگی، ایفای نقش در دیگر آثار این رسانه را باوجود پیشنهادهای مختلف نپذیرفت و ترجیح داد سومین تجربه‌اش همکاری دوباره‌ای با حامد عنقا باشد، البته او در چند ماه گذشته با حضور به عنوان داور در مسابقه "عصر جدید" بر محبوبیت خود افزوده و به کانون توجهات برگشته است. حیایی که با درخش در فیلم "شعله ور" ساخته حمید نعمت‌الله و دریافت دیپلم افتخار بهترین بازیگر جشنواره فجر، دوران جدیدی از بازیگری خود را آغاز کرد، نقش پرفراز و نشیبی را در "آقازاده" تجربه می‌کند. بازیگر جدید "آقازاده" تاکنون ۶ نامزدی برای آثار مختلف و ۵ جایزه از جمله یک سیمرغ و یک دیپلم افتخار از جشنواره فجر، سه تندیس جشن حافظ و یک دیپلم افتخار از جشن منتقدین را به ثبت رسانده است و علاوه بر سابقه همکاری با عنقا، با بهرنگ توفیقی کارگردان "آقازاده" نیز در سریال "آمین" همکاری کرده بود. پیش از این از حضور یک بازیگر ناشناخته به عنوان نقش اصلی زن این سریال و احتمال حضور کیوانچ سوپراستار ترک در این سریال خبر رسیده و همچنین اعلام شده بود مهدی سلطانی و امین تارخ نقش پدر‌های قصه را که مقابل یکدیگر قرار دارند ایفا می‌کنند.

    

حاتمی‌کیا مجوز «خروج» گرفت

شورای صدور پروانه ساخت در جلسه ۱۲ مرداد ماه با ساخت دو فیلمنامه موافقت کرد. به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، فیلمنامه‌های «عامه‌پسند» به تهیه‌کنندگی، کارگردانی و نویسندگی سهیل بیرقی و فیلمنامه «خروج» به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد، کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند. مجوز ساخت پروژه حاتمی‌کیا در حالی اعلام شد که تا امروز بخشی از پیش تولید جلو رفته و تعدادی از بازیگران انتخاب شده‌اند.