تئاتر «هملت پشتکوهی»، عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز 14 فروردین ماه سال 1401 به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت.  

ابراهیم پشتکوهی طی یادداشتی درباره این نمایش توضیح داده است: «هملت پشتکوهی برای من یک تجربه هیجان‌انگیز است.

در تمام ۲۴ سالی که تئاتر کار می‌کنم، هرگز نمایشی تا این حد نزدیک به زندگی کار نکرده بودم. اثری پست‌ناتورالیستی که ریشه‌هایش در آثار ایبسن و گورکی می‌رسد.

 خبری از فرم‌ها و تصاویر شاعرانه نیست و مهم‌ترین و سخت‌ترین کار من در این نمایش نامریی کردن کارگردان است. یک ساعت و نیم از زندگی یک خانواده در داستانی معمایی جنایی به تصویر کشیده شده است.

این نمایش اول از همه خودم را غافلگیر کرد و می‌دانم که انسان‌های زیادی با آن می‌خندند و می‌گریند؛ عین خود زندگی.»

در نمایش «هملت پشتکوهی» مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گاتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیاد دقت کار، غزل لوری، سعید سلیمی و محمد جامه شورانی به عنوان بازیگر حضور دارند.

میراث پدیدار تهیه‌کننده ، ناصر ابراهیمی مجری طرح، سعید عیسایی و امیرحسین خلیل‌زاده گروه کارگردانی، نیلوفرسراجی، منشی صحنه، بهرنگ عباسپور طراح صدا، بردیا دهقانی و مجتبا نیری طراحان صحنه، فاطیما پشتکوهی طراح لباس، هادی علیشاپور طراح نور، خیام مویدی و عیسا جنگانی طراحان پوستر، سهراب خان‌زاده و امین عطارنژاد عکاس، محمد لهاک مدیر روابط عمومی و تبلیغات و مدیر اجرایی، مریم بصیری فر مدیر برنامه ریزی، امیرحسین شیخان و بهار بلغاری گروه روابط عمومی، مجید انصاری دستیار مجری طرح و فریبرز دارایی مدیررسانه دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی را تشکیل می‌دهند.