فیلم سینمایی «بندربند» به کارگردانی منیژه حکمت و تهیه‌کنندگی منیژه حکمت و مهشید آهنگرانی فراهانی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم طبیعت محور باران، جایزه فیل طلایی را برای بهترین فیلم دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی پروژه، این جشنواره که قرار بود اواخر بهمن ماه سال جاری برگزار شود، به دلیل پیروی از پروتکل‌های بهداشتی در دوران شیوع کرونا، اواخر اسفند ماه ۱۴۰۰ در شهر کرالا ی کشور هند برگزار شد.«بندربند» که در نخستین نمایش جهانی‌اش شهریورماه ۱۳۹۹ در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو روی پرده رفته بود، تاکنون در 30 رویداد سینمایی از جمله زوریخ، میل ولی، بسفر، هاینان، دورتموند و ملبورن شرکت و جایزه بهترین فیلم جشنواره کلکته، جایزه نتپک جشنواره اولجو و تقدیرنامه هیات داوران جشنواره باتومی را از آن خود کرده است.

در خلاصه داستان «بندربند» آمده است: یک بند کوچک موسیقی از شهرستان‌های دور جنوب ایران قصد دارند بعد از مدت‌ها در یک کافی‌شاپ در تهران وارد یک رقابت غیر رسمی شوند. مهلا به همراه سایر اعضای بندر بند، همسرش و یکی از نزدیکترین دوستان‌شان سفر خود را از یک استان جنوبی به تهران آغاز می‌کنند، آن هم درست زمانی که همه داشته‌های خود را در سیل از دست داده‌اند.