سه اثر نمایشی جدید از این هفته در حالی اجرای خود را در مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌کنند که دو نمایش «بابا آدم» در تالار چهارسو و «بیماری خانواده میم» در تالار سایه روز پنجشنبه 25 آذر ماه به اجرای خود پایان دادند.

«تا اشکستان» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید حرا و همراهی «گروه هنری سایه» است که از روز چهارشنبه اول دی ماه همزمان با فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان مخاطبان خواهد بود.

نمایش «تا اشکستان» قصه «پدریوحنا» کشیش روشن ضمیری است که صومعه او در نزدیکی شهر مدینه واقع شده است. این کشیش مسیحی با مطالعه منابع اصیل مرتبط با حضرت عیسی مسیح (ع) از ظهور پیامبر خاتم آگاه شده؛ اما برای حفظ صومعه هم دغدغه‌های فراوانی دارد. محمد جواد حبیبی، محمد امین نیک پنجه، مرتضی اصغری، محمد هادی کرباسچی، هانی مقدم، علیرضا عمرانی، سیدعلی زاهدی، مسعود اصغری، پیمان خراسانی، محمد مهدی هاشمی دانا، علیرضا شمایی، محمدرضا جمال، امیر صادقی، مهدی بیابانی و محمدرضوانی زاده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش «تا اشکستان» از تاریخ یاد شده تا روز شانزدهم دی ماه هر روز ساعت 19 به مدت زمان 95 دقیقه در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان است.

در تالار چهارسو نمایش «احتمالات» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علی شمس از سی ام آذر ماه اجرای خود را آغاز می‌کند. در این اثر نمایشی عزالدین توفیق، امیر باباشهابی، آرش اشاداد، محمد‌امین پازوکی، دانیال خیری‌خواه، نسرین درخشان‌زاده، فرزین محدث، بهاره افشاری، افسانه کمالی به عنوان بازیگر حضور دارند. نمایش «احتمالات» از روز سه‌شنبه سی‌ام آذرماه ساعت 19:30 به مدت زمان 100 دقیقه میزبان مخاطبان در تالار چهارسو تئاتر شهر خواهد بود.

نمایش «لیلیت» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا شاه‌مردی هم یکی از آثار نمایشی جدید مجموعه تئاتر شهر است. این اثر نمایشی در ایام برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و بازیگری و نمایش برگزیده به عنوان یکی از آثار موفق این رویداد معرفی شده است. تئاتر «لیلیت» از روز چهارشنبه اول دی‌ماه ساعت 19:15 به مدت زمان 75 دقیقه در تالار سایه میزبان تماشاگران تئاتر است.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «تختی در اتاق ۲۳ هتل آتلانتیک» به آخرین شب زندگی غلامرضا تختی در هتل آتلانتیک تهران می‌پردازد و تصویری متفاوت و انسانی را از این پهلوان ملی نسبت به آنچه تاکنون از شخصیت او به مردم ارائه شده، به نمایش می‌گذارد.