رئیس سازمان سینمایی از حمایت و کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سالن‌های سینمایی فعال خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد خزاعی با بیان اینکه سالن‌های سینماها از مهم‌ترین مراکز تفریحی و فرهنگی خانواده است، گفت: در پی درخواست سینماداران و بررسی آسیب‌های ناشی از کرونا در جلسه‌ای با محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بررسی مشکلات حوزه سینماداری؛ موافقت شد تا به سینماهایی که فعالیت مستمر دارند کمک شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی هفته‌های اخیر سالن‌های سینما از رونق خوبی برخوردار شدند و استقبال خوبی از سوی مردم و خانواده‌ها صورت گرفته است. این تصمیم هم در جهت تشویق بیشتر و رونق سالن‌های سینما و کمک به سالن‌های کم توان گرفته شده که مشروط به استمرار فعالیت آن‌هاست.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه فعالیت این مراکز نیاز است مستمر و بی‌وقفه باشد اضافه کرد: مدیران سینماها از استقبال مردم از فیلم‌ها راضی هستند و این اتفاق پویشی را در جامعه رقم زده است. از همکاران سینمایی می‌خواهیم که به فعالیت خود همراه با اجرای پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهند و از زحماتشان سپاسگزاریم.

به گفته وی، برخی سینماها به دلیل درآمد پایین و ناتوانی توانایی در تامین هزینه‌ها و ... با مشکلاتی مواجه هستند که این کمک اندک برای آن‌ها پیش بینی شده است.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: سینماها به عنوان سرگرمی فرهنگی مهم خانواده‌ها باید در جذب مخاطب تلاش کنند. سعی کنیم نمایش فیلم‌ها در سینماها متنوع باشد و مخاطب بر اساس علاقمندی‌های خود فیلم‌ها را انتخاب کند. برنامه‌ریزی کنیم تا پاسخگوی همه سلایق و علایق مخاطبان باشیم.