هیأت انتخاب دو بخش «ایده‌های نو» و «فضای مجازی» متشکل از محمد بحرانی، وحید آقاپور و وحید نفر آثار راه یافته به این دو بخش را اعلام کردند. بر این اساس پنج نمایش به بخش نمایش در فضای مجازی راه یافتند که اسامی آنها به شرح زیر است:

«دنیای لالایی‌ها»، نویسنده و کارگردان: اکرم ابوالمعالی از تهران، «دست‌نشانده»، نویسنده و کارگردان: وحید کیارسی از تهران،‌ «خاک»، نویسنده : مرجان پروانه‌پور، کارگردان: فهیمه مدحتی از بهبهان، «زندگی زباله‌ای»، نویسنده و کارگردان: سید محسن موسوی از مبارکه و «مکبث ۲۰۲۰»، نویسنده و کارگردان: پری سیما چگینی از تهران. همچنین این هیأت چهار نمایش را برای شرکت در بخش «ایده‌های نو» انتخاب کردند که اسامی آنها به شرح زیر است:

«خواهران پیرس»، نویسنده: عرفان ابراهیمی، کارگردان: حانیه درویشیان از تهران، «اعماق»، نویسندگان و کارگردانان: لیلا احمدی و نایره عیوضی از کرج، «فاصله‌ای به وسعت»، نویسندگان: مهدی شریفی و جواد رحیم‌زاده، کارگردان: مهناز آقایی از مشهد، «دریا»، نویسندگان: هیام احمدی و فرامرز غلامی، کارگردان: لیلا یدالله‌زاده از آبادان.  مدیریت این بخش از جشنواره تهران مبارک بر عهده بهرام بهبهانی است. هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با دبیری اجرایی مهدی حاجیان دهم تا هفدهم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.