سه اثر نمایشی جدید به کارگردانی امیردژاکام، کهبد تاراج و مرتضی شاه کرم این روزهای در تالارهای چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌روند.

نمایش «ایوب خان» به نویسندگی و کارگردانی امیردژاکام اولین اثر نمایشی است که چراغ اجراهای عمومی تئاتر شهر را روشن کرده است. دراین اثر نمایشی که از روز دوشنبه 29 دی ماه ساعت 18:30 با مدت زمان 70 دقیقه در تالار چهارسو تئاترشهر به صحنه رفته است الهام خضرایی منش، نسیم داداشی، طاها عابدی، ماهان عابدی، حسام شهیدی، الناز ملک‌پور، غزل جمشیدآبادی، نیوشا امینی، مهدی حوریه، ندا حسینی، زینب تحقیقی، آرمین خزائلی، شایان انجمنیان، مژده عنایتی، سمانه شعاعی، بهرام ابراهیمی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان نمایش ایوب خان در اواخر دهه ۴۰ و اوایل دهه ۵۰ می‌گذرد و ماجرای زنی را روایت می‌کند که قرار است همسرش را اعدام کنند. همسر چند مأمور ژاندارمری را زده است. این زن از گلبافت به جلو خانه ایوب‌خان که فرد ورزشکار و خیری است، آمده تا با کمک او برای شوهرش پول دیه جمع کند و او را از اعدام نجات دهد. اما ماجرا به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

«یاماها» نام اثری است به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج که از روز چهارشنبه اول بهمن ماه ساعت 18:45 به مدت زمان 60 دقیقه و بازی مرجان قمری، لبخند بدیعی و مازیار سیدی اجرای خود را در تالار قشقایی آغاز کرده است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «این نمایش داستان سه آدم است که به هم ربط دارند؛ برادر و خواهری به همراه یک دختر. برادر در دهه هشتاد و پس از سال‌ها داستان چند سال پیش خواهر خود در دهه‌های چهل و پنجاه را روایت می‌کند. همچنین داستان دختر دیگری که مکمل این دو شخصیت است.»

در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر نیز نمایش «برونسی» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی شاه‌کرم و بازی مسعود شامی خاتونی، محسن پوشایی، پروا آقاجانی، مائده جلالی، مرتضی شاه‌کرم، فریدکیامرثی، ایمان سلگی، احمد صمیمی، سالار مسیب‌زاده و مجید رحمتی از روز پنجشنبه 2 بهمن ماه ساعت 18 با مدت زمان 60 دقیقه اجرای عمومی خود را آغاز کرده است.

نمایش «برونسی» چهار مقطع از زندگی شهید عبدالحسین برونسی، شامل سربازی، زمان انقلاب، بعد از انقلاب و دوران جنگ و شهادت را نشان می‌دهد. در این نمایش چهار موقعیت منفک از هم که به یکدیگر مرتبطند در در چهار تابلو به تصویر کشیده می‌شوند.

اجرای این  سه اثر نمایشی در حالی است که نحوه فروش بلیت و حضور تماشاگران در تالارهای نمایشی با در نظر گرفتن ظرفیت پنجاه درصدی تالارها و موارد مربوط به فاصله‌گذاری براساس شیوه نامه های بهداشتی صورت می‌گیرد.